USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30
Втрати орків: 5 7 1 3 5 0 (+1230)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30

Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві

Весняні місяці, крім квітня, були теплішими за кліматичну норму
погода, квіти, квітень
Квітень виявився одним із найбільш дощових в історії
Джерело: відкриті джерела

Цьогорічна весна увійшла у двадцятку найтепліших за всю історію спостережень у столиці з 1881 року. Про це повідомили у пресслужбі Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними спостережень метеостанції обсерваторії, середня температура повітря за сезон у Києві склала +10,1°С, що на 0,7°C перевищує середні багаторічні значення.

"За весняний сезон у Києві зафіксували сім температурних рекордів добової температури повітря, більшість з них – шість – у березні. Найхолодніше було 13 березня, коли мінімальна температура опустилася під ранок до -4,0°С, а найтепліше – 18 травня, коли максимальна температура піднялася до +27,3 °С. Кількість опадів у столиці за весну склала 145 мм, а це – 99% кліматичної норми", – зазначили в обсерваторії.

Весняні місяці, крім квітня, були теплішими за кліматичну норму, особливо березень, який мав найбільше позитивне відхилення – 2,3°С.

Підсумки календарної весни у столиці
Джерело: Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського

Квітень-2023 увійшов до десятки найвологіших в історії

Середньомісячна температура повітря квітня у Києві склала 9,6°С, що нижче кліматичної норми на 0,4°С. Про це повідомляла метеостанція Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Найхолодніше було 4 квітня, коли мінімальна температура знизилась під ранок до 1,1°С, а найтепліше – 24 числа, коли максимальна температура підвищилась до +20,1°.

Опадів на проспекті Науки випало 102 мм або 243% кліматичної норми. Цьогорічний квітень посів сьому сходинку у рейтингу найвологіших у Києві з 1891 року.

Квітнева погода в Україні

Цього року в Україні був аномальний зимовий паводок, якого не спостерігали десятиліттями. 

Більш детально про весняний паводок в Україні ми розповідали тут.

Відзначимо, славнозвісний бабак Тимко прогнозував прихід весни в середині березня. Саме тоді, за віщуваннями народного синоптика, варто було чекати потепління. 

Яку погоду слід очікувати в червні – читайте в нашому матеріалі.

Новини за темою: Доведеться перемальовувати карти. Вчені прогнозують глобальні кліматичні зміни до 2100 року

Читайте також:
Синя гілка метро в столиці запрацює у вересні, – Кличко Синя гілка метро в столиці запрацює у вересні, – Кличко
Знесення садиби Зеленських: Співвласнику будівлі обрали запобіжний захід Знесення садиби Зеленських: Співвласнику будівлі обрали запобіжний захід
Рада ЄС схвалила виділення першого траншу Україні в понад чотири мільярди євро у межах Ukraine Facility Рада ЄС схвалила виділення першого траншу Україні в понад чотири мільярди євро у межах Ukraine Facility
Підтоплення синьої гілки метро у Києві: Прокуратура повідомила про підозру двом посадовцям Підтоплення синьої гілки метро у Києві: Прокуратура повідомила про підозру двом посадовцям