USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві

Весняні місяці, крім квітня, були теплішими за кліматичну норму
погода, квіти, квітень
Квітень виявився одним із найбільш дощових в історії
Джерело: відкриті джерела

Цьогорічна весна увійшла у двадцятку найтепліших за всю історію спостережень у столиці з 1881 року. Про це повідомили у пресслужбі Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними спостережень метеостанції обсерваторії, середня температура повітря за сезон у Києві склала +10,1°С, що на 0,7°C перевищує середні багаторічні значення.

"За весняний сезон у Києві зафіксували сім температурних рекордів добової температури повітря, більшість з них – шість – у березні. Найхолодніше було 13 березня, коли мінімальна температура опустилася під ранок до -4,0°С, а найтепліше – 18 травня, коли максимальна температура піднялася до +27,3 °С. Кількість опадів у столиці за весну склала 145 мм, а це – 99% кліматичної норми", – зазначили в обсерваторії.

Весняні місяці, крім квітня, були теплішими за кліматичну норму, особливо березень, який мав найбільше позитивне відхилення – 2,3°С.

Підсумки календарної весни у столиці
Джерело: Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського

Квітень-2023 увійшов до десятки найвологіших в історії

Середньомісячна температура повітря квітня у Києві склала 9,6°С, що нижче кліматичної норми на 0,4°С. Про це повідомляла метеостанція Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Найхолодніше було 4 квітня, коли мінімальна температура знизилась під ранок до 1,1°С, а найтепліше – 24 числа, коли максимальна температура підвищилась до +20,1°.

Опадів на проспекті Науки випало 102 мм або 243% кліматичної норми. Цьогорічний квітень посів сьому сходинку у рейтингу найвологіших у Києві з 1891 року.

Квітнева погода в Україні

Цього року в Україні був аномальний зимовий паводок, якого не спостерігали десятиліттями. 

Більш детально про весняний паводок в Україні ми розповідали тут.

Відзначимо, славнозвісний бабак Тимко прогнозував прихід весни в середині березня. Саме тоді, за віщуваннями народного синоптика, варто було чекати потепління. 

Яку погоду слід очікувати в червні – читайте в нашому матеріалі.

Новини за темою: Доведеться перемальовувати карти. Вчені прогнозують глобальні кліматичні зміни до 2100 року

Читайте також:
Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні
Результати невтішні. У Києві перевірили всі 4665 укриттів, – деталі Результати невтішні. У Києві перевірили всі 4665 укриттів, – деталі
На саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає алгоритм вступу до альянсу, – Міноборони На саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає алгоритм вступу до альянсу, – Міноборони
У Києві повідомили про підозру двом посадовцям, які У Києві повідомили про підозру двом посадовцям, які "заробили" понад 800 тис. гривень на ремонті укриття