USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Пожежі на окупованому Росією острові Джарилгач знищили екосистему зі збитками на мільярди гривень

Вогонь знищив заповідну зону, де сконцентрована основна частина всіх степових екосистем острова та популяції всіх рідкісних тварин
Джарилгач

Джарилгач

Джерело: відкриті джерела

Майже тиждень триває пожежа на тимчасово захопленому росіянами острові Джарилгач, що на Херсонщині. Вогонь знищив всю заповідну зону природного парку на території понад 1500 гектарів, повідомила "Суспільному" директорка НПП "Джарилгацький" Ірина Сабашенко.

За словами чиновниці, вогонь знищив заповідну зону, де сконцентрована основна частина всіх степових екосистем острова та популяції всіх рідкісних тварин, які є на острові, а також є найбільша кількість копитних.

"Наявні рослинні угруповання, які зараз знаходяться під загрозою зникнення, занесені до Зеленої книги України, належать до рідкісних та рослин, що зникають. Це угруповання формацій меч-трави болотної, ковили дніпровської, ковили волосистої, гвоздики бессарабської, золотобородника цикадового та інші", – сказала Сабашенко.

Також журналістам жителька одного з населених пунктів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини розповіла, що пожежу на острові було видно з узбережжя Джарилгацької затоки за 10 кілометрів від нього. Дим йде вже декілька днів.

Сабашенко стверджує, що на відновлення степової, лугової, солончакових ділянок потрібно в середньому від 4–5 до 8–12 років, а тамариксові зарослі – від 15–30 років.

"Збитки підраховуємо, але вже на мільярди гривень. Пожежа ще триває, тому даних точних не маємо", – резюмувала директорка.

Раніше

У травні окупанти з’єднали острів Джарилгач з окупованою материковою частиною Херсонської області в районі населеного пункту Лазурне, засипавши переправу до острова піском. Про це повідомляв Генштаб ЗСУ.

"Це зроблено з метою більш інтенсивного використання природоохоронної території національного парку для військових потреб. Зокрема, окупанти облаштували на острові військовий полігон", – йшлося у зведенні.

Читайте також:
Заяви Білорусі про Заяви Білорусі про "напругу" на кордоні з Україною можуть бути провокацією РФ, – ЦПД
ЗСУ відбили в окупантів свої втрачені позиції на Харківщині та Луганщині ЗСУ відбили в окупантів свої втрачені позиції на Харківщині та Луганщині
Щоденні втрати Росії в травні становили тисячу бійців убитими і пораненими, – NYT Щоденні втрати Росії в травні становили тисячу бійців убитими і пораненими, – NYT
ЗСУ вдалося витіснити окупантів із мікрорайону Канал у Часовому Яру: Яка там обстановка загалом ЗСУ вдалося витіснити окупантів із мікрорайону Канал у Часовому Яру: Яка там обстановка загалом