USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Польща та Україна можуть тимчасово закрити кордон для торгівлі товарами, – Туск

За словами польського прем'єра, тема закриття кордонів також буде підійматись під час його зустрічі з фермерами
Дональд Туск

Дональд Туск

Джерело: відкриті джерела

Представники Польщі та України ведуть перемовини щодо закриття кордону між країнами для торгівлі. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає РАР.

За його словами, тема закриття кордонів також буде підійматись під час його зустрічі з фермерами. Він зауважив, що вже була спроба обмежити надходження сільськогосподарської продукції з України. Тобто щоб без мита могло входити стільки, скільки в середньому у 2022–2023 роках. Однак в Брюсселі Польща планує запропонувати, щоб референтним періодом були не 22–23 роки, а час до війни.

"Щоб ліміти були більш обмежувальними, тобто щоб вони не загрожували польським виробникам", – пояснив він.

За його словами, також ведуться переговори з українською стороною про "тимчасове закриття кордону для обміну товарами".

"Відомо, що це буде тимчасовим і взаємно болючим рішенням. Я готовий приймати навіть жорсткі рішення, коли йдеться про кордон з Україною, завжди за погодженням з Києвом, щоб не було зайвої напруги між Варшавою і Києвом, але ми повинні знайти рішення, яке буде довготривалим", – заявив Туск.

Нагадаємо, нещодавно польські протестувальники тимчасово припинили блокування пункту пропуску "Устигул – Зосін" на кордоні з Україною з нагоди річниці повномасштабного вторгнення Росії. 

Однак вже цієї п’ятниці, 1 березня, польські перевізники планують відновити протести на кордоні з Україною. Перевізники з Люблінського та Підкарпатського воєводств знову хочуть заблокувати переходи в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Можливо, протест торкнеться і під’їзду до переходу в Медиці.

Також поляки анонсували протести на кордоні з Литвою. Акція протесту має розпочатися 1 березня о 10-й годині ранку. Протестувальники шукатимуть машини з українським зерном.

Читайте також:
У ДПСУ розповіли, чи справді ворожі ДРГ вчора намагались прорвати кордон на Сумщині У ДПСУ розповіли, чи справді ворожі ДРГ вчора намагались прорвати кордон на Сумщині
На Одещині прикордонник застрелив військового-дезертира, який напав на нього та намагався втекти з України. Оновлено На Одещині прикордонник застрелив військового-дезертира, який напав на нього та намагався втекти з України. Оновлено
Польща розглядає пропозицію збивати російські ракети над Україною, але поки що це лише ідея, - МЗС Польщі Польща розглядає пропозицію збивати російські ракети над Україною, але поки що це лише ідея, - МЗС Польщі
В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський