USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Польща може повністю закрити кордон із Білоруссю

Причина – нелегальні мігранти
кордон Польщі й Білорусі
Кордон Польщі й Білорусі. Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

У Варшаві розглядають можливість закриття прикордонних переходів із Білоруссю через потік нелегальних мігрантів. Про це розповів міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає TVN24.

"Зараз ми вивчаємо, які наслідки це матиме для нашої економіки та місцевих громад", – сказав він.

Сікорський зазначив, що ситуація на східному кордоні Польщі "наразі є повністю контрольованою операцією російських і білоруських служб", проте обурює той факт, що мігранти "проходять інструктаж білоруських офіцерів, як вдарити польського солдата, польського прикордонника, навіть коли вони в жилетах". Він додав, що такі дії – абсолютно неприйнятні.

"Ми приймемо рішення після аналізу їх впливу, щоб Лукашенко відчув їхні наслідки, а не ми", – додав очільник польського МЗС.

Ситуація з нелегальними мігрантами

Польські прикордонники та військові за останні пів року "понад тисячу разів" застосовували вогнепальну зброю для відлякування нелегальних мігрантів. Останні намагалися силою через загорожу проникнути до Польщі. Приміром, у травні таких випадків було 770.

Після кількох інцидентів з пораненням військових і прикордонників уряд країни вирішив направити на кордон з Білоруссю додаткові сили.

Разом з тим у Польщі застосують нову систему перевірок іноземців. Пільги іноземцям, які виїжджають з країни, будуть призупинені, це стосується також й українців, які перебувають у країні.

Від впровадження системи перевірок і зупинки виплати пільг порушникам в країні очікують великої економії.

У червні уряд Польщі ухвалив постанову про створення буферної зони на кордоні з Білоруссю. Ідея полягає в тому, щоб ускладнити переправу нелегальних мігрантів через польсько-білоруський кордон і створити кращі умови як для Прикордонної служби, так і для військових і поліції.

Буферна зона становитиме кілька десятків кілометрів та 200 метрів углиб.

Читайте також:
В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський В Український легіон, що формується в Польщі, вже зареєструвалися кілька тисяч осіб, – Сікорський
Перехоплення ракет і створення Перехоплення ракет і створення "Українського легіону": Україна і Польща підписали безпекову угоду
Польща скасувала обмеження на пропуск вантажівок з України Польща скасувала обмеження на пропуск вантажівок з України
Польща обмежила пропуск українських вантажівок через кордон нібито через відсутність дозволів на міжнародні перевезення Польща обмежила пропуск українських вантажівок через кордон нібито через відсутність дозволів на міжнародні перевезення