USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Пів сотні алмазних компаній РФ можуть потрапити під санкції Заходу, – The Guardian

Саме стільки російських компаній зазначено в пропозиції України державам-партнерам
Діаманти
Джерело: відкриті джерела

Під санкції західних країн можуть потрапити близько пів сотні російських компаній, які займаються видобутком, обробкою та продажем алмазів, повідомляє The Guardian.

Саме таку кількість російських компаній вказано в пропозиції України державам-партнерам.

Зазначається, що більша частина з них пов'язана з гігантом ПАТ "Алроса", що контролює понад 90% видобутку алмазів у РФ, тобто третину світового обсягу.

Варто наголосити, що ця компанія вже перебуває під санкційними США, Канади, Великої Британії, Нової Зеландії та інших країн.

Як відомо, торік Росія експортувала алмазів на суму понад 3,8 мільярда доларів, незважаючи на те, що низка країн Заходу заборонили імпорт російських необроблених алмазів.

Після обробки в країнах третього світу, здебільшого в Індії та Китаї, російські діаманти отримують статус "змішаних" і можуть вільно поставлятися на ринки країн G7.

Індія, Об'єднані Арабські Емірати і Бельгія є трьома найбільшими центрами, де російські алмази можуть бути перероблені в "змішані". США, Китай і ЄС є їхніми найбільшими споживачами.

Нагадаємо, країни "Великої сімки" протягом вересня оголосять рішення про заборону імпорту російських алмазів. Очікується, що заборона набере чинності з 1 січня 2024 року.

Інші ж обмежувальні заходи, які унеможливлять продаж алмазів, до прикладу, через треті країни, будуть вводитися протягом 2024 року. Крім того, динаміка перетину кордону російськими алмазами буде серйозно відстежуватися.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну
США наклали санкції на США наклали санкції на "гаманці" і оборонні підприємства режиму Лукашенка
В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА