USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 2 0 4 0 (+930)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

Під Києвом знайшли вісім британських літаків "Ураган" часів Другої світової війни

У восьми "Ураганів" вилучили інструменти, радіостанції, кулемети та інший корисний металолом
старі літаки
Джерело: BBC

Працівники Національного музею авіації України розкопали в яру під Києвом вісім британських винищувачів Hawker Hurricane часів Другої світової війни. Про це повідомляє BBC.

Так, спершу фахівці музею відправилися в яр проводити розкопки, оскільки там виявили нерозірвану бомбу часів Другої світової війни. Проте згодом за допомогою металошукачів працівники розкопали вісім літаків Hawker Hurricane ("Ураган"), які Велика Британія передала СРСР як частину пакета союзницької військової підтримки, що оплачували США за схемою ленд-лізу під час Другої світової.

"В Україні вперше виявили залишки такої кількості "Ураганів", хоча з 1941-го по 1944 рік Велика Британія направила до СРСР близько 3 тис. цих винищувачів для підтримки радянських військових. Тоді більшість з них знищили під час боїв, а цей літак дуже рідко можна знайти в Україні. Це дуже важливо для історії вітчизняної авіації, тому що тут раніше не знаходили літаків за ленд-лізом", – сказав колишній пілот авіакомпанії, який проводить розкопки.

Частину ж літаків розібрали, оскільки за законами ленд-лізу СРСР повинен був оплатити будь-яку військову техніку, що її передали союзники, в тому разі, якщо вона лишиться неушкодженою після закінчення війни. Щоб не робити цього, у Радянському Союзі навмисно пошкоджували та ховали її.

Новини за темою: Деякі партнери затягують з F-16, – Зеленський

Зокрема у восьми "Ураганів", які виявили під Києвом, вилучили інструменти, радіостанції, кулемети та інший корисний металолом. Потім їх закинули тракторами в неглибокий яр і засипали землею. Раніше ж ці вісім літаків використовували для захисту ключових транспортних вузлів.

Керівник наукової частини музею Валерій Романенко зазначив, що "Урагани" відіграли важливу роль в історії України.

"Урагани" є символом британської допомоги в роки Другої світової війни, так само як ми дуже цінуємо британську допомогу зараз. Велика Британія зараз є одним з найбільших постачальників військової техніки в нашу країну", – сказав експерт.

Новини за темою: Чому "Мрію" не евакуювали та наскільки вона була рентабельною. Командир Ан-225 Дмитро Антонов дав інтерв'ю для UWN
Читайте також:
Іграшка за донат на ЗСУ: На Софіївській площі встановлять фотозону Іграшка за донат на ЗСУ: На Софіївській площі встановлять фотозону
Дубінського побили в СІЗО, – адвокати нардепа Дубінського побили в СІЗО, – адвокати нардепа
Обмотав поліетиленовою плівкою і викинув тіло у воду: У Києві через сварку товариш вбив військового Обмотав поліетиленовою плівкою і викинув тіло у воду: У Києві через сварку товариш вбив військового
Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі