USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Перші поховання на меморіальному кладовищі можуть розпочатися вже цієї осені

В уряді хочуть прискорити цей процес
Проєкт військового меморіального кладовища_5
Проєкт військового меморіального кладовища
Джерело: Мінветеранів

Перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі (НВМК) можуть розпочатися вже на початку або в середині осені 2024 року. Про це заявив в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун в ефірі телемарафону.

"Можу сказати, що перші поховання 100% відбудуться цього року. Але ми ці рядки будемо прискорювати, і, я думаю, на початок осені, середину осені ми почнемо ховати наших воїнів", – сказав Порхун в ефірі національного телемарафону в понеділок.

Щодо дискусій із жителями села Мархалівка Гатненської територіальної громади, які виступають проти будівництва меморіального цвинтаря, в. о. міністра зазначив, що вони тривають і далі.

Новини за темою: Національне військове меморіальне кладовище: Поховання і дим від крематорію не забруднюватимуть довкілля, – Мінветеранів

Посадовець розповів, що особисто відвідував громаду та спілкувався з мешканцями. У нього залишилося враження, що вони розмовляли "різними мовами".

Меморіальне кладовище: що потрібно знати?

В жовтні 2022 року Кабінет міністрів України схвалив створення Міністерством ветеранів ДП "Національне військове меморіальне кладовище".

Вже в серпні 2023-го – реалізацію до серпня 2025 року проєкту НВМК у Гатненській громаді біля Києва. 

А 27 березня Порхун повідомив, що перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі можуть розпочатися вже наприкінці літа – початку осені 2024 року, а повністю побудувати весь комплекс планують до 2027 року.

Разом з тим заступник директора держустанови "Національне військове меморіальне кладовище" Ярослав Старущенко повідомив, що Національне військове меморіальне кладовище буде повністю інклюзивним, а на могилах загиблих воїнів встановлюватимуть хрести або меморіальні плити. 

Читайте також:
Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ
Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом? Пільги за кредитними зобов’язаннями. Як військовослужбовцю скористатися своїм правом?