USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

Перезавантаження БЕБ: Офіс президента готує свій законопроєкт

В ОП вирішили допрацювати вже наявну модель роботи Бюро економічної безпеки
БЕБ
Джерело: відкриті джерела

В Офісі президента (ОП) готують закон про перезавантаження Бюро економічної безпеки. Схожий закон є й у фінансовому комітеті Верховної Ради. Про це пише Forbes із посиланням на заступника голови Офісу президента Ростислава Шурму.

Зазначається, що ідея створення єдиного органу, який відповідатиме за перевірки бізнесу, виникла у президента Володимира Зеленського під час зустрічі з підприємцями, яка відбулася наприкінці червня 2023 року. Розробити відповідний законопроєкт доручили заступнику голови Офісу президента Ростиславу Шурмі. До роботи над документом долучений ще один заступник голови ОП Олег Татаров.  

В Офісі президента вирішили допрацювати вже наявну модель роботи Бюро, яке ще у 2021 році створили з метою розслідування справ, повʼязаних з бізнесом. 

Остання версія законопроєкту ОП пропонує змінити процедури конкурсного відбору голови Бюро економічної безпеки. До конкурсної комісії хочуть залучити представників міжнародних структур. 

"Концепція майбутнього законопроєкту дуже проста – всю підслідність економічних злочинів потрібно консолідувати в рамках БЕБ. Причому надати додатковий комфорт бізнесу при вчиненні слідчих дій, зокрема обшуків. Обовʼязкове залучення представника бізнес-омбудсмена для того, щоб збалансувати та зробити цей процес максимально прозорим", – заявив Шурма.

В Офісі бізнес-омбудсмена підтвердили, що їм надійшла пропозиція від Бюро економічної безпеки щодо залучення їх представників до обшуків, повідомив Forbes бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

"Пропозиція нас здивувала. Не впевнений, що ми маємо повноваження, персонал та ресурс, щоб це зробити", – каже Ващук. 

В Офісі бізнес-омбудсмена працює менше ніж 40 осіб і всі вони зосереджені в Києві, тому навіть фізично забезпечити їхню присутність під час обшуків буде важко. 

Ще одна зміна, яку пропонує ОП, – нова процедура відбору голови БЕБ. Конкурс має проводитися з залученням міжнародників, але немає пункту про переатестацію співробітників Бюро. А обовʼязкова переатестація співробітників БЕБ є однією з вимог, на якій наполягають США. 

Один з нардепів, який бачив драфт законопроєкту Офісу президента, розповідає на умовах анонімності, що документ передбачав передачу Бюро економічної безпеки від Служби безпеки України статей Кримінально-процесуального кодексу (КПК). 

На питання щодо передачі статей від СБУ до БЕБ Шурма не дав прямої відповіді. Укомплектованість Бюро близько 20% і у них не було спроможності підхоплювати справи, каже він. "Тому інші органи притягували справи на себе", – додає Шурма.

Передісторія

Про необхідність перезавантаження БЕБ у фінансовому комітеті Верховної Ради говорили ще у квітні після звільнення Вадима Мельника. 25 вересня відповідний законопроєкт зареєстрували у Раді. Серед авторів – заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк (партія "Голос"), голова комітету Данило Гетманцев, голова бюджетного комітету Роксолана Підласа та очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк. 

Законопроєкт Офісу президента буде йти як альтернативний. Згідно з регламентом документ має надійти до парламенту цього тижня.

Читайте також:
В Україні можуть обмежити відсотки за мікрокредитами: Відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада В Україні можуть обмежити відсотки за мікрокредитами: Відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада
Військовий ПДФО забирають з місцевих бюджетів до державного: Відповідний закон прийнято Військовий ПДФО забирають з місцевих бюджетів до державного: Відповідний закон прийнято
В низці українських міст пройшли акції на підтримку закону про демобілізацію: Що відомо? В низці українських міст пройшли акції на підтримку закону про демобілізацію: Що відомо?
Зеленський підписав закон про ліквідацію СМТ в Україні. Коли він вступить у дію? Зеленський підписав закон про ліквідацію СМТ в Україні. Коли він вступить у дію?