USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

ПАРЄ офіційно визнала геноцидом депортацію українських дітей, – нардеп

А це означає, що країни – члени Асамблеї визнали також, що Путін – це воєнний злочинець. А Лукашенко – допомагав йому
Путін

Президент РФ Володимир Путін

Джерело: РИА Новости

Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла надзвичайну резолюцію, якою визнала, що примусова депортація українських дітей у РФ є геноцидом. Про це у своєму Telegram написав народний депутат, член української делегації у ПАРЄ Олексій Гончаренко. 

При цьому наголосив, що термін "геноцид" вперше згадується у документі такого рівня.

"У резолюції зазначається, що згідно з нормами Міжнародного права примусова депортація – це ознака геноциду, тому всі випадки мають розслідуватись, а всі причетні понести відповідальність. Парламентська Асамблея вітає рішення Міжнародного кримінального суду щодо ордера на арешт президента Росії Путіна, та уповноваженої з прав дітей РФ Марії Львової-Бєлової", – уточнив нардеп.

Гончаренко додав, що коло країн, які вважають Путіна злочинцем, розширилося.

"Не всі члени ПАРЄ є країнами, які ратифікували Римський статут. (Статут, по якому виданий арешт Путіна.) І саме прийняття цієї резолюції розширює коло країн, де Путін офіційно вважається підозрюваним у воєнних злочинах. Путін – розшукуваний воєнний злочинець. Тепер це підтвердила і ПАРЄ", – резюмував нардеп.

Також Парламентська Асамблея Ради Європи підтримала поправку про визнання самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетним до депортації українців.

Які ще є рекомендації у ПАРЄ щодо Путіна

Народна депутатка України Ірина Констанкевич в ефірі UWN розповіла, що у своїй резолюції Асамблея рекомендує національним парламентам країн продовжувати офіційно визнавати Путіна злочинцем.

"Є рекомендація у цій резолюції, щоб національні парламенти інших країн продовжили цю процедуру визнання імперської політики Росії і знищення українців як геноцид. Станом на зараз понад 20 парламентів ухвалили подібні рішення щодо визнання дій Росії як геноцид щодо українців і на цьому питанні зупинилися. Тому історичне значення цієї резолюції – воно безсумнівно", – наголосила Констанкевич.

Новини за темою: ПАРЄ проголосувала за трибунал над Путіним та Лукашенком.

17 березня Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей у РФ Марії Львової-Бєлової

Читайте також:
Росіяни почали змінювати імена та прізвища українських дітей під час всиновлення, – Лубінець Росіяни почали змінювати імена та прізвища українських дітей під час всиновлення, – Лубінець
Порушення окупантами прав українських дітей: ПАРЄ схвалила склад спецкомітету Порушення окупантами прав українських дітей: ПАРЄ схвалила склад спецкомітету
Глава партії Глава партії "Справедлива Росія" Сергій Миронов удочерив викрадену з Херсонщини 10-місячну дівчинку
Скоро повернеться додому: Історія депортованого українського підлітка, якого окупанти хотіли забрати до армії Скоро повернеться додому: Історія депортованого українського підлітка, якого окупанти хотіли забрати до армії