USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Кадрові ротації в МВС та Міноборони: Хто став новими заступниками міністрів

Уряд провів серйозні ротації в кількох відомствах
Міноборони
Джерело: відкриті джерела

Кабінет Міністрів України на своєму сьогоднішньому засіданні провів низку кадрових ротацій у різних міністерствах. Про це в своєму Telegram написав представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. 

Варто зазначити, що заступники міністра оборони, окрім першого, поки ще не призначені.

Кого і куди призначено

- Павлюка Олександра першим заступником Міністра оборони України;

- Драп’ятого Богдана заступником Міністра внутрішніх справ України;

- Павліченко Катерину заступником Міністра внутрішніх справ України;

- Сергєєва Олексія заступником Міністра внутрішніх справ України;

- Тетерю Василя заступником Міністра внутрішніх справ України;

- Тимченка Леоніда заступником Міністра внутрішніх справ України;

- Ящук Інну державним секретарем Міністерства внутрішніх справ України;

- Музиченка Станіслава першим заступником Голови Державної регуляторної служби України;

- Яблонську Лесю заступником Голови Державної регуляторної служби України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;

- Липового Олега заступником Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.

Кого і звідки звільнено

- Руснака Івана з посади першого заступника Міністра оборони України;

- Гайдука Олега з посади заступника Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;

- Котія Олександра з посади заступника Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;

- Ворону Юлію з посади першого заступника Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України;

- Посполітака Анатолія з посади заступника Голови Державного агентства автомобільних доріг України.

Що говорив Резніков щодо звільнень заступників

Вже колишній перший заступник міністра оборони генерал-полковник Іван Руснак та екс-заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку Олег Гайдук залишаться у команді Міноборони та працюватимуть радниками міністра. Про це міністр оборони Олексій Резніков повідомив у Facebook.

"Що стосується тих, хто обіймав посади заступників. Перший заступник міністра оборони генерал-полковник Іван Руснак та заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку Олег Гайдук. Вони залишаються у команді Міністерства і будуть залучені до роботи в якості радників міністра", - зазначив Резніков.

Нюанс від президента щодо першого заступника МОУ

Президент України Володимир Зеленський раніше підписав указ про зміни щодо призначення першого заступника міністра оборони України. Відповідний документ оприлюднений на сайті Офісу президента.

Про що йшлося в указі

Зеленський вніс зміни до указів президента України від 3 травня 2017 року №126/2017 та від 5 травня 2020 року №166/2020, згідно з якими першим заступником міністра оборони може бути призначений військовослужбовець у званні генерал-лейтенанта чи віцеадмірала.

Однак ці зміни діятимуть лише на період воєнного стану.

До відповідного указу посаду першого заступника голови МОУ могла займати людина без військового звання.

Хто може стати новими заступниками Резнікова

Громадський діяч, засновник благодійного фонду "Повернись живим" Віталій Дейнега опублікував пост у Facebook, в якому підтвердив, що претендує на посаду заступника міністра оборони.

"Так, це дійсно правда. Я наразі дуже близький до призначення на посаду заступника міністра оборони з питань цифрової трансформації", – зазначив Дейнега.

Також в ЗМІ лунало ще одне прізвище. Це народний депутат V, VI та VII скликань, експосол у Канаді Андрій Шевченко. За даними джерел "Української правди" Шевченко може займатися міжнародним напрямком, у тому числі воєнною дипломатією, співпрацею з НАТО, євроінтеграцією.

Що ще відбулось в Міноборони

Резніков також повідомив, що 10 лютого провів засідання робочої групи щодо створення антикорупційного дорадчого органу при Міноборони. До складу робочої групи, за словами міністра, увійшли представники наступних організацій:

– Проєкт реформи оборонних закупівель;

– Проєкт посилення доброчесності та професіоналізму в Міноборони;

– Bihus.Info;

– Центр оборонних стратегій;

– Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука;

– ГО "Демократична сокира";

– ГО "Стоп корупції";

– Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння;

– БО "Волонтерський рух";

– ГО "Разом проти корупції";

– Рада громадського контролю НАБУ;

– ВО "Автомайдан";

– Асоціація громадського харчування.

Що цьому передувало

Все почалося з публікації в січні документів Міноборони, за якими відомство закуповувало продукти у два-три рази вище ринкових. В результаті декількох розкритих злочинних схем деяких чиновників було звільнено, а декільком особам пред'явили обвинувачення і навіть обрали запобіжний захід у вигляді арешту.

Резніков тоді пообіцяв проведення внутрішньої перевірки і покарання винних осіб та реформування системи харчування в армії.

Кількість посадових осіб зі Збройних сил та Міноборони, яких притягнули до відповідальності за результатами внутрішніх аудитів минулого року, – 621 особа.

Читайте також:
Ексдиректор ЦРУ пояснив, що заважало Україні здійснити прорив влітку Ексдиректор ЦРУ пояснив, що заважало Україні здійснити прорив влітку
Окупанти брешуть про Окупанти брешуть про "активну оборону" в Авдіївці, – ISW
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм