USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Олімпійський комітет Азії допустив до Азійських ігор-2023 атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі

Азійські ігри стартують 23 вересня
Азійські Ігри
Джерело: відкриті джерела

Російські та білоруські спортсмени візьмуть участь в Азійських іграх 2023 року. Про це повідомляє Inside The Games.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну у 2022 році вирішив відсторонити спортсменів з РФ та Білорусі від змагань. У березні 2023-го МОК змінив свою позицію і рекомендував спортивним федераціям допустити росіян та білорусів у нейтральному статусі.

На початку 2023 року Олімпійський комітет Азії офіційно запросив атлетів з Росії та Білорусі взяти участь в Азійських іграх. Задля цього в організації навіть погодилися знайти рішення для участі росіян та білорусів у змаганнях поза конкурсом – для здобуття олімпійських ліцензій у Париж-2024.

Новини за темою: Одразу два спортсмени з Полтави показали найкращий результат у Європі

Національні олімпійські комітети Росії та Білорусі погодилися на пропозицію та візьмуть участь у континентальній першості Азії. Російські та білоруські атлети не боротимуться за медалі, а виступатимуть задля здобуття ліцензій на Олімпіаду-2024. Однак міжнародні федерації з олімпійських видів спорту, які будуть представлені в програмі Парижа-2024, самостійно визначатимуть, чи допускати російських та білоруських спортсменів до Азійських ігор 2023 року.

У Азійських іграх-2023, які відбудуться з 23 вересня по 8 жовтня у китайському Ханчжоу, змагатимуться майже 500 атлетів з Росії та Білорусі. Участь у турнірі вони візьмуть як нейтральні спортсмени без національної символіки.

Бойкот Олімпіади Україною

Україна ще наприкінці січня заявляла, що може бойкотувати Олімпійські ігри у Парижі, які відбудуться у 2024 році, якщо російським та білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні арени до припинення агресії РФ. 

Міжнародний олімпійський комітет 25 січня опублікував заяву, в якій закликав дозволити окремим російським і білоруським спортсменам, які не підтримують війну в Україні, брати участь у спортивних змаганнях під нейтральним прапором.

Олімпійський і Паралімпійський комітети США підтримують ідею участі російських та білоруських спортсменів у літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, якщо вони не виступатимуть під прапорами своїх країн або в їхніх кольорах. 

Читайте також:
Російським спортсменам дозволили виступати на Паралімпіаді-2024 Російським спортсменам дозволили виступати на Паралімпіаді-2024
"Барселона", один із найвидатніших футбольних клубів в історії, може припинити існування, – The Telegraph
В УАФ жорстко відреагували на рішення УЄФА допустити юніорські збірні РФ до змагань В УАФ жорстко відреагували на рішення УЄФА допустити юніорські збірні РФ до змагань
Англія відмовилася грати з юнацькими збірними Росії Англія відмовилася грати з юнацькими збірними Росії