USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Обов’язково потрібно проводити, але коли будуть вирішені всі безпекові проблеми: Рябикін про можливість проведення виборів в Україні

Чиновник відзначає, що Конституція забороняє проводити вибори під час воєнного стану, відтак каденція і повноваження ВРУ продовжуються до моменту проведення виборів і складання присяги новообраним
вибори
Джерело: відкриті джерела

Ключовою процедурою для усіх демократичних країн є проведення виборів. Однак в умовах воєнного стану, який наразі діє в Україні, необхідно зважати на кілька складових, а саме - на правову та політичну. На цьому в ефірі UWN наголосив радник заступника керівника Офісу президента України Олексій Рябикін.

"Щодо правової складової, то ми знаємо, що згідно з Конституцією, вибори до Верховної Ради України відбуваються в останню неділю жовтня 5-го року повноважень. Тому вони мають відбутися в цьому році. Водночас Конституція забороняє проводити вибори під час воєнного стану. Відповідно, каденція і повноваження Верховної Ради продовжуються до моменту проведення виборів і складання присяги новообраними. Що стосується складової політичної, ми перемагаємо в тому, що суспільство, влада і Збройні Сили об’єднані в одній меті - якомога швидше перемогти нашого ворога. Вибори це завжди протистояння і завжди конфлікт політичних програм. Тому внаслідок цього ми можемо втратити цю єдність суспільства, єдність влади", - наголосив Рябикін.

В той же час, підкреслює чиновник, вибори, як процедура демократичної країни, - це правильна процедура. Це те, що обов’язково необхідно проводити, але коли будуть вирішені всі безпекові і організаційні проблеми.

Рябикін зазначив, що говорячи про проведення виборів, потрібно також прорахувати механізми реалізації самого процесу голосування, зокрема, мова іде про застосування цифрових технологій.  Це зумовлено тим, що тисячі бійців знаходяться на позиціях, а частина населених пунктів - в окупації. Також варто враховувати внутрішньо переміщених осіб, які покинули свої домівки та громадян, які перебувають за кордоном, і які також повинні мати змогу долучитися до виборів.

"Ми живемо в 21 столітті і цифровізація дуже розвивається. Я впевнений, що війна не закінчиться дуже швидко. Більше того, ворог наш нікуди не дінеться і певна кількість військовослужбовців так чи інакше буде перебувати на позиціях. Водночас вони мають право на участь у виборах. Відповідно я впевнений, що зараз необхідно займатися питанням, яким чином, в принципі, ці процеси будуть організовуватися, в тому числі з використанням новітніх технологій. У нас багато переміщених осіб знаходяться поза межами територій, де вони проживали, багато наших громадян знаходяться за кордоном - теж маємо це враховуаати", - зазначив Рябикін.

Вибори в Україні

Нагадаємо, що якби Росія не розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, то у жовтні 2023-го року в Україні мали б відбутися чергові парламентські вибори, у березні 2024 року – президентські, а восени 2024 - місцеві.

Втім, як зазначив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю "Радіо Свобода" вибори в Україні можливі лише коли будуть завершені воєнні дії. 

Також нагадаємо, що 17 серпня Верховна Рада продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні. Вони діятимуть щонайменше до 15 листопада 2023 року. Це було вже восьме продовження терміну воєнного стану та мобілізації з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Теги: вибори
Читайте також:
Разумков про вибори: Треба спочатку зробити так, щоб перемогла українська армія, а потім депутати Разумков про вибори: Треба спочатку зробити так, щоб перемогла українська армія, а потім депутати
У Польщі найбільше голосів на виборах до місцевих рад здобула опозиція, – екзит-пол У Польщі найбільше голосів на виборах до місцевих рад здобула опозиція, – екзит-пол
Президентом Словаччини став проросійський Петер Пеллегріні Президентом Словаччини став проросійський Петер Пеллегріні
Словаччина обирає президента: Стартував другий тур виборів між проросійським і прозахідним кандидатами Словаччина обирає президента: Стартував другий тур виборів між проросійським і прозахідним кандидатами