USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Об’єкти критичної інфраструктури забезпечать генераторами, паливом та протидроновим захистом, – указ

Кабінет міністрів має забезпечити в 10-денний строк виконання робіт
Енергетика

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Президент України Володимир Зеленський указом від 17 жовтня 2023 року ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 17 жовтня 2023 року "Про організацію захисту та забезпечення безпеки функціонування об'єктів критичної інфраструктури та енергетики України в умовах ведення воєнних дій". Про це йдеться на сайті Офісу президента.

"Цей указ набирає чинності з дня його опублікування", – зазначається в повідомленні.

Згідно з рішенням РНБО, Кабінет міністрів має забезпечити в 10-денний строк виконання робіт і заходів із належного інженерного та фізичного захисту об'єктів критичної інфраструктури, збільшення кількості та посилення обороноздатності вогневих груп зі складу ЗСУ та Нацгвардії України, які здійснюють протиповітряне прикриття, охорону й оборону об'єктів критичної інфраструктури.

Уряд також зобов'язаний вжити у 10-денний строк вичерпних заходів зі створення операторами критичної інфраструктури на відповідних об'єктах умов щодо захисту персоналу та здійснення евакуаційних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій, створення резервів обладнання й запасних частин для своєчасного відновлення пошкоджених об'єктів, створення страхового фонду документації на унікальне обладнання та архівування критичних баз даних, а також забезпечення об'єктів критичної інфраструктури.

Крім того, уряду наказано затвердити в тримісячний строк план заходів з відновлення об'єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектора, що були зруйновані та/або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації, і визначити джерела фінансування цього плану.

Кабмін також зобов'язаний розробити й затвердити у 2023 році з визначенням джерел фінансування План енергетичної стійкості України, який передбачатиме заходи щодо системного моніторингу та аналізу загроз енергетичній інфраструктурі, установлення вимог забезпечення безпеки та стійкості енергетичної інфраструктури, а також альтернативного енергозабезпечення об'єктів критичної інфраструктури, які забезпечують надання життєво важливих послуг, насамперед шляхом формування децентралізованих енергетичних систем на базі малих систем розподілу.

"Кабінету міністрів України разом із Генеральним штабом Збройних сил України: здійснювати моніторинг ситуації на об'єктах критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектора з метою актуалізації переліку об'єктів критичної інфраструктури, які потребують першочергового протиповітряного прикриття", – йдеться в рішенні РНБО.

Уряд спільно з Генштабом зобов'язаний вжити в 10-денний строк заходів щодо посилення бойової спроможності мобільних вогневих груп зі складу ЗСУ та Нацгвардії України, які здійснюють протиповітряне прикриття, охорону та оборону об'єктів критичної інфраструктури.

Читайте також:
"Редіс" Прокопенко закликав прибрати "Азов" з "чорних списків", щоб бригада почала отримувати зброю зі США
Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України
Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії