
Міжнародні резерви України на 1 серпня становили 41,72 мільярда доларів та вдруге поспіль оновили рекорд за історію незалежності України. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
В Нацбанку розповіли, що упродовж липня міжнародні резерви зростали завдяки стійким та ритмічним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті. Загалом за минулий місяць резерви зросли на 6,9% – з 39,03 млрд доларів на початку липня.
На валютні рахунки уряду в Нацбанку надійшло 4,68 млрд доларів. Зокрема:
- 1,66 млрд доларів – макрофінансова допомога від ЄС;
- 1,5 млрд доларів – пільговий кредит під гарантії уряду Японії через механізм Цільового фонду Світового банку;
- 1,3 млрд доларів – грантові кошти через трастовий фонд Світового банку;
- 227,3 млн доларів – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд України виплатив 394,6 млн доларів. Також на динаміку резервів вплинули операції регулятора на валютному ринку. Так, у липні НБУ продав на валютному ринку 1,87 млрд доларів та викупив до резервів 12,9 млн доларів. Отже, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця становив 1,86 млрд доларів.
Крім цього, у липні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на 266 млн доларів.
Загалом поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,6 місяця майбутнього імпорту.
Раніше
Міжнародні резерви України у травні зросли на 4% до рекордного за 11 років максимуму та на 1 червня становили 37,31 мільярда доларів.
У квітні резерви зросли завдяки надходженням від міжнародних партнерів на тлі подальшого зниження обсягів чистого продажу валюти Національним банком та помірних боргових виплат країни в іноземній валюті.
Вже станом на 1 липня міжнародні резерви України сягнули майже 39 млрд доларів – це стало рекордним показником за всю історію незалежної України.
На резерви впливав передусім обсяг міжнародної фінансової допомоги.