USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Нідерланди повернули Україні незаконно вивезені цінні археологічні артефакти

Йдеться про наконечники списів та стріл з різних археологічних культур і регіонів України
Нідерланди повернули Україні цінні археологічні артефакти_1
Нідерланди повернули Україні цінні археологічні артефакти
Джерело: Мінкульт

Сьогодні директор Інспекції інформації та спадщини Міністерства освіти, культури і науки Нідерландів Альфред Рус передав Посольству України в Нідерландах вісім предметів археології, які раніше незаконно вивезли з території України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Йдеться про наконечники списів та стріл з різних археологічних культур і регіонів України, що датуються періодами від римських часів до Середньовіччя.

Нідерланди повернули Україні цінні археологічні артефакти
Джерело: Мінкульт

Відомо, що Нідерландські митники перехопили українські предмети культурної спадщини після їхнього прибуття до Нідерландів у березні 2023 року. Тоді ж профільні відомства почали досліджувати походження предметів.

Зрештою, слідство показало, що предмети, ймовірно, були незаконно вивезені. Відтак, їх взяли під охорону.

Водночас власник предметів, якому вони адресувались, відмовився від претензій до них, оскільки це культурна спадщина України, яка охороняється законом. Про значимість предметів говорили і в Міністерстві культури та інформаційної політики. Там заявляли, що ці предмети археології мають історичне, наукове, етнографічне значення для держави.

Не єдиний випадок

На жаль, вищезазначені українські предмети культурної спадщини не єдині, котрі незаконно вивезли за межі нашої країни для їх подальшого продажу. 

Про один з схожих випадків ми розповідали в жовтні минулого року. Тоді в українській спецлужбі розповіли, що викрили транснаціональне злочинне угруповання, яке нелегально вивезло з України вироби "скіфського золота" для продажу в ЄС. П'ятьох учасників банди, які намагались незаконно реалізувати українські артефакти, затримали у Мадриді. Серед затриманих – представник УПЦ МП з України.

Крім того, тривають комплексні заходи для встановлення місцезнаходження всіх українських артефактів "скіфського золота", які були викрадені з території нашої держави.

Читайте також:
Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського "Боїнгу" російськими терористами
Австралія виділить рекордний пакет військової допомоги для України Австралія виділить рекордний пакет військової допомоги для України
По інший бік звинувачень: Яким насправді є Кропачов – бізнесмен, меценат, ворог Росії По інший бік звинувачень: Яким насправді є Кропачов – бізнесмен, меценат, ворог Росії
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про безпеку ядерних об'єктів України, зокрема й ЗАЕС Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про безпеку ядерних об'єктів України, зокрема й ЗАЕС