USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

На одному з підприємств "Укроборонпрому" вкрали у держави понад 1,3 млрд гривень

Йдеться про чотирьох колишніх очільників підприємства і одного директора компанії-нерезидента
Зоря - Машпроект
Джерело: відкриті джерела

Співробітники НАБУ, САП і Нацполіції 26 вересня повідомили екскерівникам державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря" – "Машпроект" та директору приватної компанії-нерезидента про підозру у заволодінні у складі організованої групи коштами ДП на суму 62 млн доларів (1,32 млрд гривень за курсом НБУ на момент вчинення злочину). Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Варто зазначити, що "Укроборонпром" є холдинговою компанією "Зорі" – "Машпроекту".

Деталі

Підозра повідомлена:

– чотирьом колишнім генеральним директорам ДП "НВКГ "Зоря" – "Машпроект";

– директору приватної компанії-нерезидента.

Слідство встановило, що керівництво ДП "НВКГ "Зоря" – "Машпроект", яке експортувало продукцію власного виробництва за кордон, організувало схему заволодіння коштами держпідприємства.

Для цього з компанією-нерезидентом уклали низку агентських угод, за якими вона нібито мала надавати послуги з пошуку та проведення переговорів з потенційними покупцями продукції держпідприємства щодо укладання з ними відповідних зовнішньоекономічних контрактів. 

У результаті протягом 2013–2018 років на рахунки компанії-нерезидента держпідприємство безпідставно перерахувало 61,98 млн доларів як оплату за удавані агентські послуги.

Завдання ДП збитків на цю суму підтверджується висновком судової економічної експертизи. Надалі кошти легалізувались шляхом їх переведення на рахунки іноземних компаній, підконтрольних екскерівникам державного підприємства.

"Під час слідства з метою здобуття доказів протиправної діяльності учасників схеми НАБУ і САП скерували запити про міжнародну-правову допомогу до понад 20 іноземних юрисдикцій. Завдяки відомостям, отриманим від індійських компетентних органів, вдалося підтвердити факт фіктивності послуг, а інформація від Швейцарії та Латвії дозволила відстежити відмивання незаконно отриманих від ДП коштів у розмірі 795 тис. доларів США та понад 222 тис. євро. Міжнародне співробітництво у провадженні триває", – йдеться у повідомленні.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Встановлюються інші особи, можливо, причетні до вчинення цього злочину.

Довідково:

ДП НВКГ "Зоря" – "Машпроект" – провідна українська машинобудівна компанія, основною сферою діяльності якої є проєктування, виготовлення та комплексне постачання газотурбінного обладнання для кораблебудування, об'єктів газотранспортної галузі та теплоелектрогенерації.

Нагадаємо, ми писали, що ексочільник "Київводоканалу" вкрав майже 65 млн гривень на початку російського вторгнення.

Читайте також:
Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті
Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки Ворог атакував безпілотниками Одесу і Харківщину: Хронологія подій та наслідки
ЄС розширить збір даних про авіапасажирів ЄС розширить збір даних про авіапасажирів
ЄС посилить перевірки імпорту зерна з України через протести на кордоні ЄС посилить перевірки імпорту зерна з України через протести на кордоні