USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

На Кубі арештували 17 найманців, які вербували людей на війну з Україною

Фігурантам справи загрожує до 30 років ув'язнення
окупанти росіяни
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Кубинська влада повідомила про арешт 17 людей, пов'язаних із мережею торговців людьми, які заманювали молодих кубинських чоловіків воювати в російській армії на війні в Україні. Про це пише Reuters.

"За підсумками розслідування заарештували 17 осіб, серед них – внутрішній організатор цієї діяльності", – заявив полковник Міністерства внутрішніх справ Куби Сезар Родрігес.

Він сказав, що лідер угруповання покладався на двох людей, які проживають на острові, щоб вербувати кубинців найманцями на війну в Україні на боці Росії.

Фігурантам справи загрожує до 30 років ув'язнення, довічне ув'язнення або смертна кара – залежно від тяжкості і типу злочинів, які варіюються від торгівлі людьми, участі в бойових діях як найманців і ворожих дій проти іноземної держави.

Видання пише, що Росія, яка має міцні політичні зв'язки з Кубою, вже давно стала важливим пунктом призначення для кубинських мігрантів, які шукають порятунку від економічної стагнації на батьківщині.

Нагадаємо, 5 вересня Міністерство внутрішніх справ Куби заявило, що виявило мережу торгівлі людьми, яка діє з Росії, щоб завербувати кубинських громадян, що проживають у РФ, і навіть деяких, що проживають на Кубі, до своїх Збройних сил для війни проти України.

Куба ж заявляє, що не бере участі у війні в Україні і що вона засуджує використання своїх громадян як найманців.

Читайте також:
Операція Операція "Бариня": ГУР завербувало російського офіцера, який привів у полон солдатів РФ
Україна планує збільшити витрати на виробництво ракет і дронів до 1,5 млрд доларів Україна планує збільшити витрати на виробництво ракет і дронів до 1,5 млрд доларів
Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову? Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову?
Через гуманітарний коридор з РФ з початку серпня повернулося майже 10 тисяч українців Через гуманітарний коридор з РФ з початку серпня повернулося майже 10 тисяч українців