USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

МОК призупинив членство Олімпійського комітету Росії

Причина – рішення Олімпійського комітету РФ приєднати до свого складу регіональні спортивні організації ТОТ Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей
олімпійські ігри
Джерело: відкриті джерела

Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) ухвалив рішення про призупинення членства Олімпійського комітету Росії.

Причина – рішення Олімпійського комітету РФ від 5 жовтня приєднати до свого складу регіональні спортивні організації тимчасово окупованих територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей. Це порушення Олімпійської хартії, оскільки це порушує територіальну цілісність Національного олімпійського комітету України, яку визнає Міжнародний олімпійський комітет.

Що це значить?

Це значить, що Олімпійський комітет Росії більше не має права діяти як Національний олімпійський комітет і не може отримувати фінансування від олімпійського руху.

Разом з тим МОК залишає за собою право ухвалювати рішення про участь окремих "нейтральних" спортсменів з російським паспортом в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року та зимових Олімпійських іграх 2026 року.

Що було до цього?

До цього УЄФА вирішив, що "діти не повинні бути покарані за дії, відповідальність за які лежить виключно на дорослих, і твердо переконаний, що футбол ніколи не повинен відмовлятися від посилань миру та надії". З цих причин Виконком УЄФА вирішив, що російські команди другорядних гравців будуть знову допущені до його змагань протягом цього сезону.

У зв'язку з цим Виконавчий комітет звернувся до адміністрації УЄФА з проханням запропонувати технічне рішення, яке б дозволило відновити російські команди U17 (як дівчат, так і хлопців), навіть якщо жеребкування вже відбулося.

Нагадаємо, раніше Українська асоціація футболу звернулася до УЄФА із закликом виключити росіян з органів Європейського футбольного союзу. Зазначалося, що в асоціації звернули увагу на те, що на посади в адміністративних органах УЄФА (комітетах, органах і панелях) на період із 2023-го по 2027 рік були обрані та переобрані 15 росіян.

Теги: спорт
Читайте також:
Україна претендує на перше місце на чемпіонаті світу з ММА, -  Антон Бланк Україна претендує на перше місце на чемпіонаті світу з ММА, - Антон Бланк
Основні завдання, участь спортсменів у міжнародних змаганнях та фінансування спорту на 2024 рік. Коментар Матвія Бідного для UWN Основні завдання, участь спортсменів у міжнародних змаганнях та фінансування спорту на 2024 рік. Коментар Матвія Бідного для UWN
"Іноді потрібно підвищувати голос". Головний тренер збірної України Сергій Ребров розповів UWN про роботу з гравцями
Бідний: Важливо, аби українські спортсмени брали участь в іноземних змаганнях Бідний: Важливо, аби українські спортсмени брали участь в іноземних змаганнях