USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

"Межигір’я" стане парком-пам’яткою: Депутати підтримали законопроєкт

Зміна статусу не завадить українцям відвідувати "Межигір'я", як і більшість інших парків, для відпочинку
Межигір'я
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада України 14 липня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про створення парку-пам'ятки загальнодержавного значення "Межигір'я", де колись була приватна резиденція президента-втікача Віктора Януковича. Про це повідомив міністр уряду Олег Немчінов.

Ухвалений законопроєкт № 9353 передбачає створення на території Вишгородського району Київської області парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір’я" загальною площею понад 138 гектарів.

Документ підтримав 241 народний депутат.

"Провели інвентаризацію на території "Межигір’я", активи стягнули рішенням ВАКС у дохід держави. Найголовніше, - напрацювали проєкт закону про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір’я", - зазначив Немчінов.

Парк створюється шляхом земель державної власності, розпорядником яких є держава в особі Кабміну. Усі земельні ділянки надаються парку в постійне користування. Також законопроєкт передбачає утворення спеціальної адміністрації парку.

У проєкті закону йдеться, що парк є природоохоронною рекреаційною установою. Забезпечення дотримання природоохоронного законодавства службою охорони парку сприятиме відновленню видів тварин і рослин, збереженню біорізноманіття на території, зокрема, видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України та міжнародних червоних списків тощо.

Новини за темою: Дерусифікація: У Києві перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з Росією

Детальніше про статус резиденції

Роботи щодо статусу резиденції вели ще з кінця 2021 року, але початок повномасштабної війни зупинив цей процес. У липні 2022-го міністр уряду Олег Немчінов розповідав, що "Межигір’я" має отримати статус пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

Згідно з законодавством, відповідатиме за діяльність парку пам'ятки Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Можливо, у майбутньому діяльність таких парків координуватиме спеціальна агенція, казав Немчінов.

А втім, зміна статусу не завадить українцям відвідувати "Межигір'я", як і більшість інших парків, для відпочинку.

Що є в "Межигір'ї"

"Межигір'я" — колишня приватна резиденція Віктора Януковича у селі Нові Петрівці, що неподалік від Києва. Після його втечі резиденція перейшла у власність держави.

Межигір'я розташоване на правому, високому березі річки Дніпро, дуже пересіченому ярами. Берег поріс лісом, основні деревні породи — граб, сосна, дуб, вільха, біла акація. В основному ліс порослевий і молодий, проте є місця зі 100-літніми дубами і соснами. Є зоопарк, качина ферма, фазанарій, стайня, кілька озер з качками і лебедями.

Зоопарк займає досить велику територію, на якій розташовані вольєри зі страусами, оленями, кабанами, муфлонами, антилопами, фазанами, але особливу цінність являють червонокнижні дрохви і степові журавлі. Ліс у Межигір'ї в багатьох місцях порубаний, у двох — над набережною, де було зрубано дерева, вже почалися осипи. Є два унікальних дуби, один обхватом 6,5 м (вік 500 років) і другий — з обхватом 5 м (вік близько 400 років), а також старовинний клен обхватом 3,70 м і віком понад 100 років. Ці дерева за всіма параметрами повинні бути взяті під охорону як пам'ятки природи.

Сама ж територія Межигір'я, на думку громадських екологічних організацій, повинна бути оголошена регіональним ландшафтним парком або ландшафтним заказником національного значення і стати місцем відпочинку жителів Києва і Київської області.

Читайте також:
Ані Лорак - це уособлення того малоросійства, з яким Україна боролась усі 30 років, - політтехнолог Ані Лорак - це уособлення того малоросійства, з яким Україна боролась усі 30 років, - політтехнолог
Скасувати вечірню та заочну форми навчання у ВНЗ: В Раді зареєстрований відповідний законопроєкт Скасувати вечірню та заочну форми навчання у ВНЗ: В Раді зареєстрований відповідний законопроєкт
У Раді збирають підписи щодо законопроєкту про заборону діяльності УПЦ МП в Україні У Раді збирають підписи щодо законопроєкту про заборону діяльності УПЦ МП в Україні
Помер народний депутат Андрій Іванчук Помер народний депутат Андрій Іванчук