USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

"Межигір’я" стане парком-пам’яткою: Депутати підтримали законопроєкт

Зміна статусу не завадить українцям відвідувати "Межигір'я", як і більшість інших парків, для відпочинку
Межигір'я
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада України 14 липня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про створення парку-пам'ятки загальнодержавного значення "Межигір'я", де колись була приватна резиденція президента-втікача Віктора Януковича. Про це повідомив міністр уряду Олег Немчінов.

Ухвалений законопроєкт № 9353 передбачає створення на території Вишгородського району Київської області парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір’я" загальною площею понад 138 гектарів.

Документ підтримав 241 народний депутат.

"Провели інвентаризацію на території "Межигір’я", активи стягнули рішенням ВАКС у дохід держави. Найголовніше, - напрацювали проєкт закону про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір’я", - зазначив Немчінов.

Парк створюється шляхом земель державної власності, розпорядником яких є держава в особі Кабміну. Усі земельні ділянки надаються парку в постійне користування. Також законопроєкт передбачає утворення спеціальної адміністрації парку.

У проєкті закону йдеться, що парк є природоохоронною рекреаційною установою. Забезпечення дотримання природоохоронного законодавства службою охорони парку сприятиме відновленню видів тварин і рослин, збереженню біорізноманіття на території, зокрема, видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України та міжнародних червоних списків тощо.

Новини за темою: Дерусифікація: У Києві перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з Росією

Детальніше про статус резиденції

Роботи щодо статусу резиденції вели ще з кінця 2021 року, але початок повномасштабної війни зупинив цей процес. У липні 2022-го міністр уряду Олег Немчінов розповідав, що "Межигір’я" має отримати статус пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

Згідно з законодавством, відповідатиме за діяльність парку пам'ятки Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Можливо, у майбутньому діяльність таких парків координуватиме спеціальна агенція, казав Немчінов.

А втім, зміна статусу не завадить українцям відвідувати "Межигір'я", як і більшість інших парків, для відпочинку.

Що є в "Межигір'ї"

"Межигір'я" — колишня приватна резиденція Віктора Януковича у селі Нові Петрівці, що неподалік від Києва. Після його втечі резиденція перейшла у власність держави.

Межигір'я розташоване на правому, високому березі річки Дніпро, дуже пересіченому ярами. Берег поріс лісом, основні деревні породи — граб, сосна, дуб, вільха, біла акація. В основному ліс порослевий і молодий, проте є місця зі 100-літніми дубами і соснами. Є зоопарк, качина ферма, фазанарій, стайня, кілька озер з качками і лебедями.

Зоопарк займає досить велику територію, на якій розташовані вольєри зі страусами, оленями, кабанами, муфлонами, антилопами, фазанами, але особливу цінність являють червонокнижні дрохви і степові журавлі. Ліс у Межигір'ї в багатьох місцях порубаний, у двох — над набережною, де було зрубано дерева, вже почалися осипи. Є два унікальних дуби, один обхватом 6,5 м (вік 500 років) і другий — з обхватом 5 м (вік близько 400 років), а також старовинний клен обхватом 3,70 м і віком понад 100 років. Ці дерева за всіма параметрами повинні бути взяті під охорону як пам'ятки природи.

Сама ж територія Межигір'я, на думку громадських екологічних організацій, повинна бути оголошена регіональним ландшафтним парком або ландшафтним заказником національного значення і стати місцем відпочинку жителів Києва і Київської області.

Читайте також:
Рада пішла на канікули, однак збереться, коли треба буде проголосувати за заборону УПЦ МП Рада пішла на канікули, однак збереться, коли треба буде проголосувати за заборону УПЦ МП
Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень
В Україні можуть значно зрости податки В Україні можуть значно зрости податки
Рада має намір звільнити підозрюваних у корупції чиновників від покарання в обмін на штраф Рада має намір звільнити підозрюваних у корупції чиновників від покарання в обмін на штраф