USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Лібералізація торговельного режиму України з Євросоюзом отримала зелене світло, – Стефанішина

Призупинення дії імпортного мита і квот на український експорт до ЄС діятиме до 5 червня 2025 року
Україна - ЄС

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Рада Європейського Союзу схвалила рішення щодо продовження лібералізації торговельного режиму з Україною. Це передбачає призупинення дії імпортного мита і квот на український експорт до ЄС до 5 червня 2025 року, повідомила віцепрем'єр-міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Європейська рада проголосувала за рішення щодо торговельної лібералізації. Однак є ще низка технічних питань", – сказала чиновниця.

Що відомо про угоду?

Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною, що включає Зону глибокої та всеосяжної вільної торгівлі, забезпечила українському бізнесу преференційний доступ до ринку ЄС з 2016 року.

Після початку повномасштабної війни у червні 2022 року Євросоюз запровадив заходи, які забезпечили безмитний доступ усієї української продукції на ринок ЄС.

Нині в угоді передбачається екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів – а саме птиці, яєць і цукру. Тобто якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги 2022-го і 2023 років, тарифи будуть знову впроваджені. Ці заходи продовжили на один рік у червні 2023 року, а мали закінчуватися 5 червня 2024 року.

31 січня 2024 року Європейська комісія запропонувала продовжити лібералізацію торговельного режиму з Україною і Молдовою ще на рік.

А 13 березня Європейський парламент схвалив пропозицію Європейської комісії продовжити лібералізацію торговельного режиму з Україною і Молдовою до 5 червня 2025 року. Тоді "За" проголосували 347 депутатів, 117 – "проти" і 99 утрималися.

Також ми повідомляли, що Канада ратифікувала нову Угоду про вільну торгівлю з Україною.

Читайте також:
Після заборони США бити по РФ їхньою зброєю, ЄС оголосив про розробку власної ракети Після заборони США бити по РФ їхньою зброєю, ЄС оголосив про розробку власної ракети
Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського "Боїнгу" російськими терористами
Австралія виділить рекордний пакет військової допомоги для України Австралія виділить рекордний пакет військової допомоги для України
По інший бік звинувачень: Яким насправді є Кропачов – бізнесмен, меценат, ворог Росії По інший бік звинувачень: Яким насправді є Кропачов – бізнесмен, меценат, ворог Росії