USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Кремль застосовує секретну зброю проти Starlink в Україні: Про що кажуть злиті документи

У Києві вже знають про зусилля Росії, направлені проти Starlink, та "вживають заходів для їхньої нейтралізації"
інтернет Starlink
Джерело: відкриті джерела
Спроби Росії саботувати доступ українських військ до інтернету, націлившись на супутникові операції Starlink, є більш успішними, ніж вважалося раніше. Про це пише The Washington Post із посиланням на секретний звіт розвідки США, який є у користуванні виданні.

Там вказують, що Москва протягом місяців експериментувала зі своїми системами радіоелектронної боротьби "Тобол", намагаючись припинити роботу Starlink в Україні.

Цього місяця приватна група, яка займається космічною безпекою, Secure World Foundation, виявила щонайменше сім комплексів "Тобол" у Росії. Усі вони розташовані поруч з об’єктами, що використовуються для відстеження супутників.

Згідно з даними групи, націлюватися на супутники можна у двох місцях: у космосі, безпосередньо на супутники і на землі, де зброя може вражати приймачі.

Новини за темою: На "Укрзалізниці" протестували доступ до інтернету через Starlink. Що відомо і чого очікувати

У космосі перешкоди змішують сигнал із вихідним мовленням, що спотворює інформацію, яку отримують усі користувачі цього супутника. За словами дослідника Барта Хендрікса, який уважно стежив за програмою, "Тобол" майже напевно працює таким чином.

Речник Міністерства оборони України Костянтин Жура заявив, що посадовці у Києві знають про зусилля Росії, направлені проти Starlink, та "вживають заходів для їхньої нейтралізації".

Starlink та Україна

У січні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав, що Україна отримала вже 30 тисяч терміналів Starlink

Мережа Starlink була розгорнута в країні практично відразу після початку російського повномасштабного вторгнення. 

Восени 2022 року глава SpaceX Ілон Маск просив Пентагон взяти на себе часткову оплату послуг Starlink, стверджуючи, що його компанія не може продовжувати підтримку роботи терміналів безкоштовно. Пізніше він передумав, заявивши, що SpaceX продовжить надавати інтернет в Україні, попри те, що втрачає кошти. 

Читайте також:
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну
В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА
Окупанти не лише накопичують ракети, але й відновлюють свої стратегічні запаси, – Ігнат Окупанти не лише накопичують ракети, але й відновлюють свої стратегічні запаси, – Ігнат