USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Країни G20 опублікували декларацію зі згадкою про війну в Україні

У декларації не йдеться про засудження дій Росії, яка розв’язала війну проти України
G20
G20
Джерело: Укрінформ

Країни G20 опублікували спільне комюніке, в якому згадали про війну в Україні. Про це пише The Hindustan Times із посиланням на текст підсумкової декларації саміту G20.

"Щодо війни в Україні, нагадуючи про дискусію на Балі, ми повторили наші національні позиції та резолюції, прийняті в Раді Безпеки ООН і Генеральній Асамблеї ООН, і підкреслили, що всі держави повинні діяти відповідно до цілей і принципів Статуту ООН у всій його повноті. Відповідно до Статуту ООН, усі держави повинні утримуватися від загрози силою або її застосування з метою захоплення територій проти територіальної цілісності, суверенітету чи політичної незалежності будь-якої держави", – йдеться у декларації.

У документі зазначається, що застосування або загроза застосування ядерної зброї є неприпустимими.

Крім того, країни G20 звернули увагу на людські страждання та додаткові негативні наслідки війни в Україні щодо глобальної продовольчої та енергетичної безпеки, ланцюжків поставок, макрофінансової стабільності, інфляції та зростання, що ускладнило політичне середовище для країн, особливо тих, що розвиваються, і найменш розвинених, які ще оговтуються від пандемії COVID-19. Наголошується, що були різні погляди та оцінки ситуації.

"Ми закликаємо всі держави дотримуватись принципів міжнародного права, включаючи територіальну цілісність і суверенітет, міжнародне гуманітарне право та багатосторонню систему, яка гарантує мир і стабільність. Мирне розв’язання конфліктів і зусилля з вирішення криз, а також дипломатія та діалог є критично важливими", - йдеться у заяві.

Країни G20 наголосили, що будуть об’єднувати зусилля для подолання негативного впливу війни на світову економіку. – "Ми будемо вітати всі конструктивні ініціативи, спрямовані на підтримку всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні, який відповідатиме всім цілям і принципам Статуту ООН для сприяння мирним, дружнім і добросусідським відносинам між націями в дусі "Одна земля, одна сім’я, одне майбутнє".

Проте у декларації не йдеться про засудження дій Росії, яка розв’язала війну проти України.

Нагадаємо, у столиці Індії Нью-Делі 9-10 вересня проходить 18-й саміт G20 найбільших економік світу. Це перша в історії Групи зустріч лідерів, що проходить в Індії та в Південній Азії загалом.

Читайте також:
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь
Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура
Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук