
Повернення податкової системи на довоєнний рівень відклали з 1 липня на більш пізній термін. Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань податкової та фінансової політики Ярослав Железняк у своєму Telegram.
"Тримайте новину: відміна "єдиного податку 2%", скасування пільги по сплаті податку для 1-ї та 2-ї групи, відновлення проведення документальних перевірок, повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО. Всього цього з 1 липня не буде", – написав він.
Як зазначив депутат, нова дата події невідома, "але точно вже не 1 липня".
Відповідне рішення таки ухвалять, але терміни поки невідомі, оскільки до законопроєкту внесли понад 800 правок. Крім того, парламент хоче підкорегувати проєкт закону на користь підприємців, уточнив нардеп в коментарі "Бабелю".
Раніше
У березні 2022 року в Україні анонсували податкову реформу аби зменшити податкове навантаження на бізнес під час повномасштабної війни.
Відтак, замість ПДВ та податку на прибуток в Україні діє ставка 2% від обороту та спрощений облік. Для малого бізнесу – а це І і ІІ група ФОПів – сплата єдиного податку (ЄП) стала добровільною. Також в Україні скасували перевірки для всіх бізнесів.
Однак 29 травня Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №8401. У законопроєкті пропонувалося скасувати низку податкових пільг у разі завершення воєнного чи надзвичайного стану, але не пізніше ніж 1 липня 2023 року. Так, передбачалося скасування можливості для ФОПів І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок (ЄП), а для ФОПів та юридичних осіб ІІІ групи платити ЄП із застосуванням ставки у 2% від суми доходу. Також пропонувалося повернути штрафи за порушення податкового законодавства та документальні перевірки.
Чому цей законопроєкт важливий?
Законопроєкт має на меті виконання Україною зобов'язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08.12.2022, відповідно до якого, поміж іншого, Україна взяла на себе зобов'язання якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкової політики.