USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

Повернення податків на довоєнний рівень з 1 липня не буде: Причина

До законопроєкту внесли понад 800 правок, тому прийняття закону відтерміновується
гроші гривні
Джерело: відкриті джерела

Повернення податкової системи на довоєнний рівень відклали з 1 липня на більш пізній термін.  Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань податкової та фінансової політики Ярослав Железняк у своєму Telegram.

"Тримайте новину: відміна "єдиного податку 2%", скасування пільги по сплаті податку для 1-ї та 2-ї групи, відновлення проведення документальних перевірок, повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО. Всього цього з 1 липня не буде", – написав він.

Як зазначив депутат, нова дата події невідома, "але точно вже не 1 липня".

Відповідне рішення таки ухвалять, але терміни поки невідомі, оскільки до законопроєкту внесли понад 800 правок. Крім того, парламент хоче підкорегувати проєкт закону на користь підприємців, уточнив нардеп в коментарі "Бабелю".

Раніше

У березні 2022 року в Україні анонсували податкову реформу аби зменшити податкове навантаження на бізнес під час повномасштабної війни.

Відтак, замість ПДВ та податку на прибуток в Україні діє ставка 2% від обороту та спрощений облік. Для малого бізнесу – а це І і ІІ група ФОПів – сплата єдиного податку (ЄП) стала добровільною. Також в Україні скасували перевірки для всіх бізнесів.

Однак 29 травня Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №8401. У законопроєкті пропонувалося скасувати низку податкових пільг у разі завершення воєнного чи надзвичайного стану, але не пізніше ніж 1 липня 2023 року. Так, передбачалося скасування можливості для ФОПів І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок (ЄП), а для ФОПів та юридичних осіб ІІІ групи платити ЄП із застосуванням ставки у 2% від суми доходу. Також пропонувалося повернути штрафи за порушення податкового законодавства та документальні перевірки.

Новини за темою: "Армія відновлення" вже налічує понад 30 тисяч безробітних

Чому цей законопроєкт важливий?

Законопроєкт має на меті виконання Україною зобов'язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08.12.2022, відповідно до якого, поміж іншого, Україна взяла на себе зобов'язання якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкової політики.

Читайте також:
Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни
Гральному бізнесу нарахували порушень на 52 млрд гривень Гральному бізнесу нарахували порушень на 52 млрд гривень
Держборг України встановив новий рекорд Держборг України встановив новий рекорд
Уряд цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки Уряд цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки