USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Колишня народна депутатка разом зі спільниками щомісяця "заробляла" на ухилянтах до 100 тис. доларів

Посадовиця організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання
СБУ
СБУ затримала Ірину Сисоєнко
Джерело: СБУ

СБУ затримала в Києві колишню народну депутатку, яка разом зі спільниками щомісяця "заробляла" на ухилянтах до 100 тис. доларів. Служба безпеки ліквідувала ще одну масштабну схему ухилення від мобілізації. Ексдепутатка наразі входить до керівного складу столичного інституту з питань профілактичної медицини.

За даними слідства, посадовиця організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання. Основними клієнтами зловмисників були потенційні призовники, які планували використати підробку для зняття з військового обліку та незаконного виїзду за кордон.

За наявними даними, щомісяця незаконна діяльність зловмисників на чолі з ексдепутаткою приносила "прибуток" майже у 100 тис. американських доларів. Ця сума розподілялась між усіма спільниками, серед яких були двоє колег організаторки: завідувачі відділень медустанови, лікар-профпатолог та координатор протиправної діяльності медиків на Львівщині.

Також до "схеми" були залучені декілька посадовців медико-соціальних експертних комісій Західного регіону. За даними слідства, фігуранти діяли у складі організованого злочинного угруповання і пропонували своїм клієнтам повний пакет "документів" для ухилення від мобілізації.

Спочатку ухилянтів фіктивно оформляли на амбулаторне лікування, потім "діагностували" в них професійне захворювання, а далі призначали групу інвалідності. У результаті комплексних заходів у Києві "на гарячому" затримано організаторку схеми та її спільника із Львівщини, який передавав їй "відкат" у розмірі 32 тис. доларів США.

Під час обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів виявлено понад 40 млн гривень, меддокументи та чорнові записи з обліком клієнтів.

"Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна", – повідомили в СБУ.

Як зазначив журналіст і політик Сергій Лещенко, йдеться про народну депутатку 8-го скликання Ірину Сисоєнко, обрану за списком "Самопомочі".

Нещодавно співробітники Держаного бюро розслідувань повідомили про підозру заступнику директора одного із департаментів КМДА, який вимагав хабарі у столичних автоперевізників.

Теги: СБУ
Читайте також:
СБУ затримала Жана Новосельцева, який виступав проти мобілізації СБУ затримала Жана Новосельцева, який виступав проти мобілізації
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
Суд арештував майно довіреної особи Януковича - маєток, квартири, рахунки в банку Суд арештував майно довіреної особи Януковича - маєток, квартири, рахунки в банку
Вимагав хабарі з імпортерів: СБУ затримала митника на Прикарпатті Вимагав хабарі з імпортерів: СБУ затримала митника на Прикарпатті