
Уряд затвердив фінансовий план Укроборонпрому на наступний рік, згідно з яким очікується суттєве зростання доходів товариства. Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
"Рішенням уряду затвердили сьогодні фінплан Укроборонпрому на 2024 рік. Плануємо суттєве зростання виручки, хороший прибуток", – йдеться в повідомленні.
Як зауважив Камишін, "Укроборонпром" вже нарощує прибуток, попри те що ціни на його продукцію через суттєве збільшення обсягів виробництва знизилися вдвічі порівняно з весною цього року.
"Вже зараз наша оборонка стає локомотивом відновлення економіки. А після закінчення війни стане ще й важливим експортним блоком", – додав міністр.
На базі "Укроборонпрому" створять п'ять галузевих холдингів
Цільова модель нового оборонного холдингу, який створюється у рамках трансформації держконцерну "Укроборонпром", – це невеликий корпоративний центр та галузеві холдинги за напрямками. Про це повідомив вже ексгендиректор Юрій Гусєв.
"Ми плануємо, що 63 підприємства стануть основою для п'яти галузевих науково-виробничих об'єднань – бронетехніка, авіаремонт, високоточне озброєння і боєприпаси, радарні системи і морські системи. І це все має бути зовсім у новому форматі – відповідно до принципів корпоративного управління OECD, стандартів НАТО", – сказав він.
Гусєв уточнив, що деякі підприємства не увійдуть до галузевих холдингів (наприклад, спецекспортери) і будуть у прямому підпорядкуванні корпоративного центру.
Модель трансформації концерну в сучасну оборонну компанію буде реалізовано в межах окремого закону, який президент Володимир Зеленський підписав у жовтні 2021 року, і в межах рішення Кабміну від 21 березня цього року про створення АТ "Українська оборонна промисловість" шляхом перетворення держконцерну "Укроборонпром".
"Це керуюча компанія, яка належить державі. Далі корпоративному центру належать галузеві холдинги, і вони своєю чергою мають пакети акцій виробничих підприємств у формі товариств з обмеженою відповідальністю", – пояснив Гусєв.
Він додав, що форму АТ для "Української оборонної промисловості" обрано для того, щоб, з одного боку, відповідати стандартам корпоративного управління, з іншого – стати партнером для міжнародних компаній, з якими "Укроборонпром" почав активно співпрацювати ще до початку повномасштабної війни.