USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

Кабмін затвердив фінплан "Укроборонпрому" на 2024 рік

"Укроборонпром" вже нарощує прибуток, попри те що ціни на його продукцію через суттєве збільшення обсягів виробництва знизилися
Укроборонпром

"Укроборонпром"

Джерело: відкриті джерела

Уряд затвердив фінансовий план Укроборонпрому на наступний рік, згідно з яким очікується суттєве зростання доходів товариства. Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

"Рішенням уряду затвердили сьогодні фінплан Укроборонпрому на 2024 рік. Плануємо суттєве зростання виручки, хороший прибуток", – йдеться в повідомленні.

Як зауважив Камишін, "Укроборонпром" вже нарощує прибуток, попри те що ціни на його продукцію через суттєве збільшення обсягів виробництва знизилися вдвічі порівняно з весною цього року.

"Вже зараз наша оборонка стає локомотивом відновлення економіки. А після закінчення війни стане ще й важливим експортним блоком", – додав міністр.

На базі "Укроборонпрому" створять п'ять галузевих холдингів

Цільова модель нового оборонного холдингу, який створюється у рамках трансформації держконцерну "Укроборонпром", – це невеликий корпоративний центр та галузеві холдинги за напрямками. Про це повідомив вже ексгендиректор Юрій Гусєв.

"Ми плануємо, що 63 підприємства стануть основою для п'яти галузевих науково-виробничих об'єднань – бронетехніка, авіаремонт, високоточне озброєння і боєприпаси, радарні системи і морські системи. І це все має бути зовсім у новому форматі – відповідно до принципів корпоративного управління OECD, стандартів НАТО", – сказав він.

Гусєв уточнив, що деякі підприємства не увійдуть до галузевих холдингів (наприклад, спецекспортери) і будуть у прямому підпорядкуванні корпоративного центру.

Модель трансформації концерну в сучасну оборонну компанію буде реалізовано в межах окремого закону, який президент Володимир Зеленський підписав у жовтні 2021 року, і в межах рішення Кабміну від 21 березня цього року про створення АТ "Українська оборонна промисловість" шляхом перетворення держконцерну "Укроборонпром".

"Це керуюча компанія, яка належить державі. Далі корпоративному центру належать галузеві холдинги, і вони своєю чергою мають пакети акцій виробничих підприємств у формі товариств з обмеженою відповідальністю", – пояснив Гусєв.

Він додав, що форму АТ для "Української оборонної промисловості" обрано для того, щоб, з одного боку, відповідати стандартам корпоративного управління, з іншого – стати партнером для міжнародних компаній, з якими "Укроборонпром" почав активно співпрацювати ще до початку повномасштабної війни.

Читайте також:
В Україні можуть значно зрости податки В Україні можуть значно зрости податки
Рада має намір призупинити виплати по зовнішньому боргу до завершення реструктуризації Рада має намір призупинити виплати по зовнішньому боргу до завершення реструктуризації
Хороший соціальний працівник знає, як вирішити будь-який запит, навіть слабо вирішувальний, – Уляна Токарєва Хороший соціальний працівник знає, як вирішити будь-який запит, навіть слабо вирішувальний, – Уляна Токарєва
Зеленський пояснив, чи буде звільняти Шмигаля з посади прем'єр-міністра Зеленський пояснив, чи буде звільняти Шмигаля з посади прем'єр-міністра