USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Кабмін дозволив під час воєнного стану не оприлюднювати інформацію про закупівлі на потреби оборони

Причина: захист даних від ворога
форма ЗСУ
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Кабінет міністрів на час воєнного стану дозволив не публікувати інформацію про закупівлі на потреби оборони, а також не розголошувати розташування підприємств-постачальників. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Тепер без відкритих торгів або електронного каталогу можуть відбуватись закупівлі за нагальною потребою для ЗСУ, військових формувань, Вищих військових навчальних закладів, правоохоронних органів, ДСНС, а також закупівлі "Укрзалізниці", які спрямовані на ремонти та відновлення техніки.

Причина: захист даних від ворога.

Крім того, можна не вказувати населений пункт, де розташоване підприємство для якого здійснюють закупівлю, а лише, наприклад, район чи область.

Також замовники отримали право закуповувати товари у країн-партнерів, з якими Україна уклала угоди про вільні державні закупівлі без нижньої межі.

Зворотня сторона медалі

Водночас зазначимо, що чимало недобросовісних чиновників зловживають та збагачуються на закупівлях.

Зокрема, нещодавно підозру отримав командир однієї з військових частин на Кіровоградщині, який через недбалість допустив переплату майже 12 млн гривень при закупівлі паливних резервуарів.

Також правоохоронці викрили заволодіння 15,2 млн гривень при закупівлі Харківською обласною військовою адміністрацією харчових продуктів для гуманітарних потреб. 

Читайте також:
Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ
В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом
Знищити всі аеродроми РФ: Шольц відкинув заклик Зеленського бити по Росії західною зброєю Знищити всі аеродроми РФ: Шольц відкинув заклик Зеленського бити по Росії західною зброєю