USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Несправедливі графіки відключень електроенергії: Міненерго та "Укренерго" отримали доручення

Ситуація в енергетиці важка
електроенергія
Джерело: відкриті джерела

Кабмін надав доручення Міненерго та "Укренерго" розробити проєкт відповідної урядової постанови щодо справедливих графіків вимкнень споживачів. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Цей документ також має містити перелік критично важливих для держави об’єктів, що потребують пріоритетного електропостачання, та черговість розподілу граничної потужності між іншими споживачами, які не входять до переліку критично важливих", – йдеться в повідомленні.

Шмигаль наголосив, що ситуація в енергетиці важка.

"Через значний дефіцит продовжуємо рекордні обсяги імпорту електроенергії з Європи. Але імпорт не дозволяє перекрити втрати від російського терору. Тому "Укренерго" змушене вдаватися до погодинних відключень електроенергії для підприємств і громадян. Зараз надзвичайно важлива свідома позиція кожного споживача. Також принципово, щоб графіки вимкнень споживачів були раціональними, справедливими та рівномірними", – додав він.

Що буде зі світлом завтра?

Завтра, 22 травня, графіки погодинних відключень будуть діяти для промислових та побутових споживачів по всій території України з 00:00 до 07:00 та з 18:00 до 24:00 доби. Про це повідомляє "Укренерго".

"Енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури, які виконують функцію життєзабезпечення населення, не обмежується", – йдеться в повідомленні.

З 07:00 до 18:00 застосування обмежень не прогнозується. 

Чому вимикають світло?

Головна причина вимкнення електроенергії – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях.

З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

Читайте також:
Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла Українців не штрафуватимуть за шум від генераторів під час відключення світла
Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь