USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Фінляндія виділяє 92 мільйони євро на підтримку країн, що постраждали від російської агресії: На що спрямують кошти в Україні?

В Україні кошти спрямують на вирішення потреб у сферах охорони здоров’я, транспорту, енергетики, сільського господарства, житлового будівництва та соціального забезпечення
Фінляндія

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Фінляндія виділяє додаткові 92 мільйони євро на підтримку України та країн, які постраждали від російської агресії. Підтримку надають через групу Світового банку. Про це інформує пресслужба фінського МЗС.

Зазначається, що Фінляндія виділить 62 мільйони євро на програму підтримки відновлення України та Молдови: 12 мільйонів євро з цієї суми буде виділено як грант і 50 мільйонів євро – як кредит.

"Крім того, Фінляндія надасть 30 мільйонів євро кредитів країнам, які постраждали від російської агресії, щоб допомогти їм запобігти поширенню інфекційних захворювань", – ідеться у повідомленні.

На що спрямують кошти?

В Україні кошти від Фінляндії спрямують на вирішення потреб у сферах охорони здоров’я, транспорту, енергетики, сільського господарства, житлового будівництва та соціального забезпечення. 

"Це допоможе покращити доступ до послуг охорони здоров’я, модернізувати медичне обслуговування, підвищити доступність послуг для вирішення гострого дефіциту енергії, відремонтувати життєво важливі мережі доріг і залізниць, житлові будинки та підтримувати сільськогосподарську діяльність. Це також прискорить довгострокові зусилля з підтримки відновлення України та реконструкції критичних секторів. Особливу увагу буде приділено правам жінок, дівчат та людей з інвалідністю", – кажуть у фінському МЗС.

У Молдові гроші підуть на потреби біженців з України, а також на фінансування програми розвитку та готовності до криз.

"Це додаткове фінансування свідчить про непохитну підтримку Фінляндією України відповідно до урядової програми. Ми також підтримуватимемо покращення продовольчої безпеки в країнах, які постраждали від російського вторгнення", – зазначив міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо.

Раніше ми повідомляли, що США можуть виділити кошти на підтримку України за програмою грантів Держдепу.

Ішлося про те, що Білий дім розглядає можливість використання грантової програми Державного департаменту для надсилання додаткової військової допомоги Україні, оскільки Конгрес продовжує боротися за фінансування зброї.

Зазначалося, що Білий дім зважує низку варіантів, намагаючись знайти додаткові гроші для підтримки України після того, як Сенат в останню хвилину позбавили фінансування України, щоб запобігти шатдауну.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах