USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Два білоруських вертольоти порушили повітряний простір Польщі. Країна збільшує кількість військових на кордоні з РБ

Про інцидент Варшава повідомила НАТО
Польща
Джерело: відкриті джерела

Два білоруські вертольоти 1 серпня порушили повітряний простір Польщі. Про це поінформувало міноборони країни.

У відомстві зазначили, що білоруська сторона попередньо повідомила польську сторону про навчання.

"Перетин кордону відбувався в районі Біловежі на дуже низькій висоті, що ускладнювало виявлення радарними системами. Відтак, у ранковому повідомленні Оперативного командування видів ЗСУ поінформували, що польські радіолокаційні системи не зафіксували жодного порушення повітряного простору Польщі", – йдеться у повідомленні.

Після з'ясування обставин інциденту міністр національної оборони, голова Комітету з питань національної безпеки та оборони Маріуш Блащак розпорядився збільшити кількість військових на кордоні та виділити додаткові сили та засоби, зокрема бойові гелікоптери.

Про інцидент повідомили також і в НАТО.

Крім того, комітет погодив, що тимчасового повіреного у справах Білорусі буде викликано до польського МЗС для з'ясування інциденту.

Нагадаємо, ми писали, що Польща має намір вдвічі збільшити розмір своєї армії. Водночас уряд зміцнює кордон, зводячи загородження на кордоні з Білоруссю та створюючи різні види електронних перепон для захисту.

Також нещодавно міністр оборони Польщі Маріуш Блащак доручив перемістити польські війська із заходу на схід країни через можливі загрози, пов'язані з "навчаннями" групи "Вагнера" у Білорусі. 

Читайте також:
У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт
Україна не вважає польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві завершеним, - ЗМІ Україна не вважає польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві завершеним, - ЗМІ
У Польщі офіційно заявили, що ракета, яка минулого року впала на територію села Пшеводув, була українською У Польщі офіційно заявили, що ракета, яка минулого року впала на територію села Пшеводув, була українською
Лукашенко заборонив білорусам користуватися БПЛА Лукашенко заборонив білорусам користуватися БПЛА