USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Допомога Україні це не благодійність, вона воює за нас, - глава МЗС Фінляндії

Валтонен зазначила, що Захід, як і раніше, прихильний до України та що це в його інтересах
Еліна Валтонен
Джерело: відкриті джерела

Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен дорікнула Заходу за заяви про те, що Україна не вдячна за підтримку, яку отримує. Про це Валтонен сказала в інтерв'ю Financial Times.

Фінляндія відповіла на заяви, що пролунали на саміті НАТО, про те, що Україна не виявляє достатньої подяки Заходу за підтримку, заявивши, що допомогу українцям не слід розглядати як благодійність.

"Нам на Заході потрібно зрозуміти, що це не благодійність, тому що Україна бореться за нас. Вони борються за нашу свободу та архітектуру європейської безпеки", – заявила Валтонен.

Також зазначила, що Захід, як і раніше, прихильний до України та що це в його інтересах.

"Я не сказала б, що є якась втома, і сподіваюся, що її ніколи не буде. Є правда в тому, що Європі також потрібно робити більше. І я думаю, що якою б сумною не була війна, ключовим висновком стало те, що в Європі раптово з'явилося усвідомлення того, що нам потрібно інвестувати в нашу оборону набагато більше, ніж ми робили раніше", – додала міністр.

З чого почалися розмови про "невдячність"

На тлі саміту НАТО у Вільнюсі через відсутність запрошення України до Альянсу відбулася "напружена розмова" між радником з нацбезпеки США Джейком Салліваном та виконавчим директором Центру протидії корупції Дарією Каленюк.

12 липня на саміті НАТО міністр оборони Великобританії Бен Уоллес попросив Україну бути тактовнішою з вимогами до союзників і більше дякувати за військову та інші види допомоги у війні.

Президент Зеленський у відповідь сказав, що українці дуже вдячні й попросив міністра оборони Олексія Резнікова зателефонувати Уоллесу. І також іронізував, що українці можуть щоранку прокидатися і дякувати Уоллесу особисто.

Уоллес висловився про скандал з "невдячною Україною": "Спотворено, я продовжуватиму підтримувати ЗСУ".

Новини за темою: Уоллес пояснив свої слова про "вдячність України"
Читайте також:
НАТО призначив старшого представника Альянсу в Україні, ним став Патрік Тернер НАТО призначив старшого представника Альянсу в Україні, ним став Патрік Тернер
Європарламент схвалив резолюцію на підтримку України щодо членства в НАТО, а також засудив Орбана за поїздку в РФ Європарламент схвалив резолюцію на підтримку України щодо членства в НАТО, а також засудив Орбана за поїздку в РФ
ЄБРР виділить Україні ще 200 млн євро на енергобезпеку ЄБРР виділить Україні ще 200 млн євро на енергобезпеку
Польща не збиватиме ракети над Україною, – Столтенберг Польща не збиватиме ракети над Україною, – Столтенберг