USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Допомога Україні це не благодійність, вона воює за нас, - глава МЗС Фінляндії

Валтонен зазначила, що Захід, як і раніше, прихильний до України та що це в його інтересах
Еліна Валтонен
Джерело: відкриті джерела

Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен дорікнула Заходу за заяви про те, що Україна не вдячна за підтримку, яку отримує. Про це Валтонен сказала в інтерв'ю Financial Times.

Фінляндія відповіла на заяви, що пролунали на саміті НАТО, про те, що Україна не виявляє достатньої подяки Заходу за підтримку, заявивши, що допомогу українцям не слід розглядати як благодійність.

"Нам на Заході потрібно зрозуміти, що це не благодійність, тому що Україна бореться за нас. Вони борються за нашу свободу та архітектуру європейської безпеки", – заявила Валтонен.

Також зазначила, що Захід, як і раніше, прихильний до України та що це в його інтересах.

"Я не сказала б, що є якась втома, і сподіваюся, що її ніколи не буде. Є правда в тому, що Європі також потрібно робити більше. І я думаю, що якою б сумною не була війна, ключовим висновком стало те, що в Європі раптово з'явилося усвідомлення того, що нам потрібно інвестувати в нашу оборону набагато більше, ніж ми робили раніше", – додала міністр.

З чого почалися розмови про "невдячність"

На тлі саміту НАТО у Вільнюсі через відсутність запрошення України до Альянсу відбулася "напружена розмова" між радником з нацбезпеки США Джейком Салліваном та виконавчим директором Центру протидії корупції Дарією Каленюк.

12 липня на саміті НАТО міністр оборони Великобританії Бен Уоллес попросив Україну бути тактовнішою з вимогами до союзників і більше дякувати за військову та інші види допомоги у війні.

Президент Зеленський у відповідь сказав, що українці дуже вдячні й попросив міністра оборони Олексія Резнікова зателефонувати Уоллесу. І також іронізував, що українці можуть щоранку прокидатися і дякувати Уоллесу особисто.

Уоллес висловився про скандал з "невдячною Україною": "Спотворено, я продовжуватиму підтримувати ЗСУ".

Новини за темою: Уоллес пояснив свої слова про "вдячність України"
Читайте також:
Україна завершила виконання всіх вимог ЄС і чекає на переговори щодо початку вступу, – Шмигаль Україна завершила виконання всіх вимог ЄС і чекає на переговори щодо початку вступу, – Шмигаль
В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD
Україна отримала 100 млн доларів від Світового банку: Куди підуть кошти Україна отримала 100 млн доларів від Світового банку: Куди підуть кошти
В Україну намагалися незаконно ввезти IPhone 15 Pro Max: Прикордонники зупинили вже чотири такі спроби В Україну намагалися незаконно ввезти IPhone 15 Pro Max: Прикордонники зупинили вже чотири такі спроби