USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Мрія на ім’я "Афіна" та мати, яка щоденно бореться за два життя. Історія бойового медика Дмитра Селютіна, який досі в полоні у росіян

Сотні українських медиків досі в полоні у росіян. Це порушення усіх норм моралі та Женевської конвенції, проте росіянам плювати на цивілізований світ. Рідні захоплених в полон продовжують боротися за їхнє звільнення, проходячи безліч випробувань. Сьогодні ми розповімо одну з таких історій
Медики в полоні головне фото
Джерело: UWN

Дмитро – бойовий медик 36-ї окремої бригади морської піхоти, в полоні вже майже 1,5 року. За декілька місяців до початку повномасштабного вторгнення хлопець здійснив свою мрію та придбав цуценя американського пітбуля, з яким і продовжував службу. Коли росіяни захоплювали Дмитра разом із побратимами, собаку довелось відпустити. Мати бойового медика Наталія розповіла UWN про пошуки сина, як їй вдалося повернути собаку з окупованого Маріуполя та паралельно боротися за власне життя.

Історія Дмитра Селютіна - друга в нашій серії статей, присвячених українським медикам. Перший текст, у якому ми розповіли про звільнених з полону медиків Ольгу та Анастасію, ви можете знайти тут

Полон

Дмитро пішов на строкову службу після закінчення медичного коледжу, потім підписав контракт. У 2018 році пройшовши курс підготовки на полігоні, був на передовій в селі Водяному. Повномасштабне вторгнення він зустрів в Широкино. В ніч з 23-го на 24 лютого 2022 року їхня позиція була повністю розбомблена з моря і бійці відійшли в Маріуполь. А 12 квітня з Маріуполя, з заводу Ілліча, були захоплені в полон.

"12 квітня спочатку було смс-повідомлення з невідомого номеру, як потім ми дізналися, цей номер був його посестри з медроти. Десь за годину він зателефонував з цього ж номеру, сказав що їх захопили в полон", – розповідає Наталія.

За її словами, інформації про сина вона не має майже ніякої: жоден звільнений з полону, навіть побратими та посестри, з якими він потрапив в полон, його не бачили.

Джерело: UWN

"Крайній раз, коли його бачили, – це Оленівка наприкінці квітня. Після цього їх частково вивезли на територію "ЛНР/ДНР", частково – в Росію. В "ДНР/ЛНР" його немає, тому що були звільнені хлопці з Горлівської, Суходольської колоній, з донецького СІЗО – там його немає. У нас був лист від нього, датований 30 травня, але ми цей лист отримали 30 серпня минулого року, де було вказано: "Я досі знаходжусь на території РФ". І це все, що відомо".

Афіна

За час, який її син перебуває в полоні, жінці вдалося відшукати улюбленицю Дмитра, собаку Афіну, з якої він служив.

"Мій син на початку вересня позаминулого року придбав собі в Маріуполі собаку породи "американський пітбуль" і з нею служив. Коли вони були захоплені в полон, орки не дозволили брати собаку з собою в автобус і сину довелося її відпустити.

Але автобус з чоловіками відїжджав раніше, а з дівчатами – пізніше. І його посестра забрала собаку до себе, але коли дівчата від’їхали, їй сказали теж саме "або відпускай, або застрелимо". І вона її теж відпустила. Цю дівчину досить швидко звільнили з полону, вона зателефонувала мені і сказала "Шукайте собаку, Діма дуже попросив, щоб ви шукали собаку".

Джерело: UWN

І в середині травня минулого року я почала пошуки собаки сина. На мій пост в соціальних мережах відгукнулись люди, надіслали відео собаки. Ми багато порівнювали, багато роботи зробили для того, щоб переконатися, що це наша собака. І це дійсно наша собака! І 23 червня цього року я її забрала з території Польщі, тому що перевізниці, які її везли з Маріуполя, могли віддати її лише в Польщу. У собаки був тяжкий шлях: вони везли її через Росію, Прибалтику і потім в Польщу.

Виявилось, що Афіна прибилася на підприємство, яке знаходилось пороч із заводом ім. Ілліча. Там її почали годувати, тож собака залишилася. На початку травня так само до цього підприємства прибився стаффордширський тер'єр. І вони створили родину. Перед новим роком вона народила перший раз щенят.

"І от до нас вона приїхала вагітна від цього ж стаффа. 21 липня вона народила сім щенят, зараз займаємось їх вихованням. Вона мене ніколи в житті не бачили вживу, а сприйняла мене як рідну з перших хвилин, коли вона підійшла до мене", – ділиться Наталія.

"Я мушу жити"

Паралельно жінка боролася за власне життя. В липні минулого року їй діагностували онкологію. Була операція, мати Дмитра пройшла шість хіміотерапій, а реабілітація триває досі.

Джерело: UWN

"Пошуки сина давали мені сили побороти цю хворобу. Хімію я переносила дуже важко. Після четвертої хіміотерапії я відмовилась, оскільки було дуже погано, але в останній момент вирішила, що я не маю абсолютно ніякого права як мама трьох дітей здаватися. Я мушу жити: меншій донечці лише 7,5 років, а другий син пішов в 11-й клас. А коли прийде Діма з полону, мені треба буде дуже багато сил на його реабілітацію, і я сказала собі: "Витерла соплі, підняла "хвоста", підняла голову – йдеш на хімію і живеш".

Відволіктись від постійних думок про сина неможливо – Наталія наголошує, що чекає вже майже 17 місяців. Але трошки мінімізувати стрес допомагають цуценята. Крім того, жінка активно займається волонтерством, за 1,5 року повномасштабної війни вона допомогла трьом-чотирьом підрозділам, а це в сукупності близько 500 бійців.

"Для мене це досягнення. І ми невпинно боремося, у нас є громадська організація "Бойові медики України". Боротьба йде саме за медиків, все ж таки хочеться, щоб вони були окремим кейсом, не були обмінним фондом. Але ми не можемо піти проти стихії, а орки – це і є найстрашніша стихія", – резюмує Наталія.  

Джерело: UWN

Читайте також:
Від початку війни по Україні переїхали 7820 компаній Від початку війни по Україні переїхали 7820 компаній
ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW
Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg
Російському генералу Поплавському, який керував репресіями проти українців під час захоплення Лимана, повідомили про підозру Російському генералу Поплавському, який керував репресіями проти українців під час захоплення Лимана, повідомили про підозру