USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

Україна може зберігати держрезерви за кордоном: Закон набрав чинності

Закон розмежовує поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджує нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей
держрезерв
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела
В Україні запровадять єдиний реєстр державних резервів, посилять контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження. Відповідний закон №3310-IX набрав чинності сьогодні.

Закон розмежовує поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджує нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.

У документі чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву.

Крім того, створюються інститути резервування та відповідального зберігання (зокрема зберігання за межами країни), запроваджується обов’язкове страхування матцінностей, що резервуються чи розміщуються на відповідальне зберігання в Україні, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.

Впроваджуються механізми своєчасного освіження матцінностей у разі необхідності їх списання із подальшою переробкою або утилізацією; встановлюються чіткі терміни зберігання та освіження матрезервів.

Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву здійснюватиметься виключно на аукціоні в електронній торговельній системі.

Одна з важливих новацій оновленого закону – можливість зберігання державних резервів за кордоном, але не на території Росії чи інших держав, які сприяють збройній агресії проти України чи перебувають під санкціями.

Кабмін у супровідних документах пояснив необхідність цього закону тим, що чинна система державного резерву України формувалась в період Радянського Союзу і не відповідає нинішнім умовам, в яких перебуває Україна. Головна мета нової системи держрезервів – зробити так, щоб Україна була в будь-який момент забезпечена всіма першочерговими речами.

Міжнародні резерви України скорочуються

Нещодавно Міжнародні резерви України за листопад 2023 року скоротилися на 0,5% до 38,785 млрд доларів. Резерви падають четвертий місяць поспіль.

Інтервенції Нацбанку на міжбанківському ринку та боргові виплати країни лише частково були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів.

Читайте також:
Рада пішла на канікули, однак збереться, коли треба буде проголосувати за заборону УПЦ МП Рада пішла на канікули, однак збереться, коли треба буде проголосувати за заборону УПЦ МП
Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина
Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень
В Україні можуть значно зрости податки В Україні можуть значно зрости податки