USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Чому російські обстріли цивільних та енергетичних об'єктів не впливають на політичні рішення влади: Пояснює експерт

Наразі в Україні не залишилося політичних груп, які просувають проросійські наративи
обстріл Херсону_4

Наслідки російського обстрілу в Херсоні, 21 лютого 2023 рік

Джерело: Офіс Президента

Росія розцінює обстріли цивільної та енергетичної інфраструктури України як інструмент політичного впливу. Проте таке припущення є хибним, пояснює в ефірі UWN політичний експерт Олександр Москалюк.

"Політичний інструмент впливу можливий через політичні інститути, які будуть просувати відповідний порядок денний. Чи є в нас сьогодні політичні партії, які готові ризикнути можливістю бути притягнутими до кримінальної відповідальності і просувати відповідний порядок денний? Немає", – пояснює аналітик.

Москалюк вважає, що тільки маргінальна частина суспільства може до них дослухатися – до людей, які намагаються просувати проросійські наративи. 

"На них вже, знаєте, клейма немає де поставити, за великим рахунком, і всі це вже прекрасно знають. Одна справа – гратися в політику, коли карти нерозкриті, але з 24 лютого (2022 року, з початком повномасштабного вторгнення, – ред.) все стало в один момент – хто з ким, як з ким і так далі", – підсумував політичний експерт. 

Останні проросійські політики в Україні 

Рішення про заборону "ОПЗЖ", ухвалене в червні минулого року, було прийнято на підставі указу президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах її деструктивної діяльності, зібрані у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці.

Новини за темою: Рада позбавила мандатів Волошина, Королевську та Солода

У вересні 2022 року Касаційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу партії "ОПЗЖ", таким чином діяльність політсили була остаточно заборонена в Україні.

21 лютого 2023 року Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції та Служби безпеки України та заборонив діяльність політичної "Партії регіонів".

Читайте також:
Росія – агресор, а Україна – жертва: Мішель різко відповів Орбану на Росія – агресор, а Україна – жертва: Мішель різко відповів Орбану на "мирний" план
Кремль шукає спосіб, як врятуватись від дронів: Аналітики ISW пояснили, навіщо Україна атакує РФ Кремль шукає спосіб, як врятуватись від дронів: Аналітики ISW пояснили, навіщо Україна атакує РФ
Житель Рівненщини, який палив авто військових на замовлення РФ, отримав підозру Житель Рівненщини, який палив авто військових на замовлення РФ, отримав підозру
Окупанти частково відновили радянський склад ядерної зброї в Криму Окупанти частково відновили радянський склад ядерної зброї в Криму