
Наслідки російського обстрілу в Херсоні, 21 лютого 2023 рік
Росія розцінює обстріли цивільної та енергетичної інфраструктури України як інструмент політичного впливу. Проте таке припущення є хибним, пояснює в ефірі UWN політичний експерт Олександр Москалюк.
"Політичний інструмент впливу можливий через політичні інститути, які будуть просувати відповідний порядок денний. Чи є в нас сьогодні політичні партії, які готові ризикнути можливістю бути притягнутими до кримінальної відповідальності і просувати відповідний порядок денний? Немає", – пояснює аналітик.
Москалюк вважає, що тільки маргінальна частина суспільства може до них дослухатися – до людей, які намагаються просувати проросійські наративи.
"На них вже, знаєте, клейма немає де поставити, за великим рахунком, і всі це вже прекрасно знають. Одна справа – гратися в політику, коли карти нерозкриті, але з 24 лютого (2022 року, з початком повномасштабного вторгнення, – ред.) все стало в один момент – хто з ким, як з ким і так далі", – підсумував політичний експерт.
Останні проросійські політики в Україні
Рішення про заборону "ОПЗЖ", ухвалене в червні минулого року, було прийнято на підставі указу президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах її деструктивної діяльності, зібрані у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці.
У вересні 2022 року Касаційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу партії "ОПЗЖ", таким чином діяльність політсили була остаточно заборонена в Україні.
21 лютого 2023 року Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції та Служби безпеки України та заборонив діяльність політичної "Партії регіонів".