USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Чому іноді воїни не хочуть повертатися до дружин в мирне життя? Психолог пояснила та дала поради, як діяти жінкам

За словами експерта, причини такої поведінки серед чоловіків-захисників різні, але всіх їх поєднує одне – психологічний вплив війни
військовий підтримка
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Протягом життя люди стикаються з різноманітними викликами та проблемами, і війна в нашій країні – не виняток. Сім'я для людини, яка перебуває в бойових діях, є тим чинником, що впливає на її психоемоційний стан. Це підтримка, в моменти відпустки – часткове відновлення, відчуття потрібності, стан довіри. Але це не завжди так. Інколи трапляється інакше – військові не хочуть їхати додому або розлучаються на відстані.

Тож з питанням, чому іноді бійці з фронту не хочуть повертатися до дружин в мирне життя UWN звернувся до психологині Валентини Чайки. Експертка прокоментувала, чому так відбувається та порадила дружинам, як діяти, якщо така ситуація все ж таки виникла.

За словами психологині, причини відчуженої поведінки серед чоловіків-захисників різні, але всіх їх поєднує одне – психологічний вплив війни.

"По-перше, військовослужбовець відчуває в собі зміни, які такі сильні й впливові, що з ними їхати додому навіть небезпечно (до прикладу ПТСР). Це, зауважу, на думку самого бійця – він боїться втрати контролю у безпечному місці. Боїться робити шкоду, наприклад, під час контрольованого гніву чи агресії. Адже вже розуміє, що легко виникає роздратованість", – пояснює Чайка.

Водночас наводить другу причину: факт образи на дружину чи то рідних. До кривд бійці відносять зраду емоційну й фізичну, відсутність цікавості пребування на фронті з боку близьких, надмірну опіку та втручання у військові справи, непорозуміння під час телефонних дзвінків, претензії, обвинувачення. І ще багато різних нюансів, які стаються з сім'ями на відстані, додає експертка.

Також психологиня говорить і про момент кінця стосунків як таких.

"Так буває, що родина давно вже не функціонує як сім’я. Двоє залишаються лише партнерами, хтось з них змушує себе берегти ці стосунки, бо є діти, хоч насправді боїться собі зізнатися у відсутності любові. Таке буває і нічого з цим не поробиш. Реалії війни, кров і смерть дали військовому зрозуміти, що його мирні стосунки більше не цінні для нього", – констатує Чайка.

Новини за темою: "Емоційне оніміння". Чому українці звикають до повітряних тривог, пояснила психологиня

Як діяти дружині?

Виникають питання: що ж робити в такому випадку дружині? Потрібно зберігати стосунки чи краще розірвати й не завдавати болю? І на якому етапі слід замислитися, що щось пішло не так?

Фахівчиня зауважує, тим жінкам, які потрапили в таку ситуацію, перш за все слід зрозуміти: дійсно, можна звернутися до спеціаліста, щоб порадив, як відновити ці стосунки.

"Але спочатку варто дізнатися таке: як чоловік чи коханий бачить своє місце в сьогоднішньому житті. Як ставиться родина до військового в цей момент і як він ставиться до родини. Що партнер думає з приводу ситуації, яка склалася. Можливо, відповіді на ці питання допоможуть вам зрозуміти, чи є загалом що рятувати у вашій сім’ї, з якої він хоче піти", – розповідає психологиня.

Чайка зазначає, що попри все варто підтримувати коханого, навіть якщо жінка не згодна з його рішенням.

"Адже реалії війни, кров і смерть дали військовому зрозуміти, що його мирні стосунки більше не цінні для нього", – каже психологиня.

Тож озвучує наступні поради для жінки та радить за всіх обставин поводитися людяно.

Поради дружині:

  • З чоловіком потрібно бути дуже і дуже обережною. Адже надмірна увага, підтримка і постійна присутність (навіть телефоном) відчувається як тиск. Для військової людини тиск – це агресивна ситуація, від якої потрібно позбутися;
  • Не розділяти себе і його на різні світи реальності. Тобто вести звичні розмови або спілкування, яке не викликає напруження в обох;
  • Щире ставлення. Будьте тими, ким ви є. Брехня й підлаштовування відчуваються і сприймаються як зрада. А вірність для бійця – це дуже важливий елемент. Воїн вірний державі та народу, які захищає, – тим самим чекає вірності й відданості до себе.

В Україні формують групи психологів для роботи з родинами військових і ветеранами

З минулорічної осені в Україні почали формувати групи психологів для роботи з родинами військових і ветеранами. Нині створили нову психосоціальну послугу з формування життєстійкості.

Так, у межах ініціативи формують групи психологів і соціальних працівників, які працюватимуть із родинами військових, ветеранів, людьми з інвалідністю, батьками дітей з інвалідністю та всіма, хто потребуватиме підтримки.

Проєкт охоплює формування навичок першої психологічної допомоги близьким, попередження психологічної травматизації.

"Ця послуга покликана зменшити тривожність, дати розуміння людям, як поводити себе в кризових ситуаціях, як справлятися зі стресом, а також – розвивати батьківські компетенції, підтримувати родини з дітьми, що для нас дуже важливо, і координувати волонтерські ініціативи", – розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Найбільше уваги планують приділити військовослужбовцям, ветеранам, сім’ям із маленькими дітьми.

Читайте також:
"Редіс" Прокопенко закликав прибрати "Азов" з "чорних списків", щоб бригада почала отримувати зброю зі США
Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України Нідерланди виділяють понад 200 млн євро на ППО та боєприпаси для України
Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець Україна розслідує майже 4 тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, - Лубінець
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії