USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Через російські атаки експортний потенціал українських портів впав на 40%, - Кубраков

Окупанти знищили майже 300 тисяч тонн зерна
Судно корабель балкер чорне море порт_2
Джерело: Facebook/Олександр Кубраков
 

Внаслідок російських атак на портову інфраструктуру України експортний потенціал українських портів впав на 40%. Про це на своїй сторінці у Facebook написав віцепрем'єр-міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Він нагадав, що з моменту виходу Росіі із Зернової угоди українська портова інфраструктура зазнала 17 масованих атак окупантів, які в результаті знищили майже 300 тисяч тонн зерна.

На думку Кубракова, Росія намагається таким чином поглибити продовольчу кризу в тих країнах, які залежать від українських продуктів.

Новини за темою: Україна кидає виклик Росії, намагаючись відродити чорноморську торгівлю, – ЗМІ

У той же час віцепрем'єр наголосив, що українці змогли створити можливість для роботи тимчасового коридору для цивільних суден. У світі він вже отримав назву “український коридор”.

"На сьогоднішній день вже 21 судно скористалися цим коридором для експорту та 25 суден зайшли до портів під завантаження. Ми продовжуємо працювати над розширенням коридору, це наша відповідальність за продовольчу безпеку світу", - додав Кубраков.

Підсумки Зернової ініціативи

Вона, за словами віцепрем'єра, дала можливість світу отримати майже 33 млн тонн продовольства. 60% – отримали країни Африки та Азії попри те, що потреби світу набагато більші.

Новини за темою: Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів

"Україна могла забезпечити щонайменше 57 млн тонн, як би росіяни не стримували зерновий коридор. Ми продовжуємо наголошувати, що за підтримки партнерів здатні забезпечити системний агроекспорт та вільне судноплавство в Чорному морі. Ані Україна, ані світова продовольча безпека не має залежати від країни-агресора", - додав він.

Читайте також:
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь
Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура
Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук Надводного флоту окупантів у Чорному морі немає, але є підводні човни, – Плетенчук