USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Адміністративно-територіальний устрій Криму буде змінено: Зеленський підписав закон

Розповідаємо, які зміни відбудуться
Крим
Крим
Джерело: відкриті джерела

Адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим зазнає змін. Президент Зеленський вже підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим". 

"Президент України підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим", прийнятий Верховною Радою України 23 серпня – в день проведення третього саміту Кримської платформи", – йдеться у повідомленні представництва президента України в АРК.

Новини за темою: Великі міжнародні компанії вже готові інвестувати у звільнений Крим, – Зеленський

Які зміни будуть?

Після набрання чинності законом – наступного дня після його офіційного опублікування – будуть введені в дію рішення, прийняті парламентом у 2016-му та 2020 роках щодо декомунізації та введення нового районного поділу Автономної Республіки Крим.

В представництві президента в АРК пояснили, що головною метою цього закону є підготовка підґрунтя для деокупації тимчасово підконтрольного російським загарбникам українського півострова, оскільки "військові та військово-цивільні адміністрації створюються для діяльності на території територіальних громад".

Відтак, закон доручає Кабінету міністрів протягом місяця визначити території й адміністративні центри територіальних громад в АР Крим. Крім того, уряд має протягом трьох місяців створити районні державні адміністрації нових районів, а також подати на розгляд парламенту законопроєкт щодо особливостей відновлення публічної влади Криму після звільнення.

"Упевнені, що цей крок є дуже важливим на шляху до деокупації та повоєнного відновлення Кримського півострова", – зазначили у представництві.

Текст закону наразі недоступний.

Новини за темою: Україна звільнятиме Крим військовим шляхом, – Данілов

Окупація Криму

Країна-агресорка Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна й більшість інших країн не визнають "приєднання" півострова до РФ. До того ж українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.

А у лютому 2023 року міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що Україна розпочала підготовку управлінських кадрів для Криму.

"Сьогодні з колегами обговорювали питання підготовки кадрового резерву для Криму. Маємо чудове джерело управлінських кадрів для півострова. Це наші ветерани!" – написала тоді Верещук у своєму Telegram.

Читайте також:
В Україні створений міжнародний Альянс оборонних індустрій В Україні створений міжнародний Альянс оборонних індустрій
Після успішних ударів ЗСУ в Криму майже щодня відбуваються затримання підозрюваних у Після успішних ударів ЗСУ в Криму майже щодня відбуваються затримання підозрюваних у "шпигунстві", – ЗМІ
Росія відновила експорт пропану та бутану через Керченський порт в тимчасово окупованому Криму, – ЗМІ Росія відновила експорт пропану та бутану через Керченський порт в тимчасово окупованому Криму, – ЗМІ
Завербовані російські офіцери допомогли ЗСУ завдати удару по штабу Чорноморського флоту РФ, – ЗМІ Завербовані російські офіцери допомогли ЗСУ завдати удару по штабу Чорноморського флоту РФ, – ЗМІ