USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

31 людина замість 400 і кілометри мінних полів по-пластунськи: Кулеба розповів про те, як ЗСУ звільняли Роботине

Ця група забезпечила ефективний наступ на важливий населений пункт
Роботине
Звільнення Роботиного
Джерело: 24 канал

Збройні сили України кілька днів тому прорвали російську оборону на одній з найбільш складних ділянок фронту та звільнили стратегічно важливий населений пункт Роботине. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи перед дипломатами Франції, розповів подробиці звільнення української території.

Він наголосив, що ЗСУ продовжують просуватися вперед у ході контрнаступу попри серйозні складнощі. Адже окупанти вибудували безпрецедентну кількість мінних полів і фортифікацій. Крім того, російські дрони, гелікоптери та літаки все ще домінують в повітрі. Однак українські бійці демонструють неймовірну мужність і продовжують звільняти територію нашої країни.

Як звільняли Роботине

За словами Кулеби, кілька місяців один український підрозділ вів безперервні штурми на цій найтяжчій ділянці фронту, внаслідок чого особовий склад був фізично та морально виснаженим. Втрати людей та техніки були суттєвими. В якийсь момент цей підрозділ просто втратив здатність продовжувати наступ.

"Тоді були такі ухвалені радикальні рішення і в ньому змінили керівництво. Новий командир попросив зібрати мотивованих та готових виконувати бойові завдання бійців. Була створена зведена група з 31-го бійця, третина з яких не мали бойового досвіду, але всі вони мали знання і волю до перемоги. Завдяки лідерству командирів та сержантів ця група налагодила горизонтальні звʼязки з суміжними підрозділами і приступила до роботи на лінії зіткнення", – додав міністр.

Кілометри мінних полів на животах

За 18 годин вони проповзали буквально на животах кілометри мінних полів, де на кожний квадратний метр росіяни поставили по шість мін.

"Нарешті, підрозділ дістався смуги дерев, якою розділяють фермерські поля. Всі в Україні знають це слово – "посадка". Саме у цих непомітних на картах посадках відбуваються найбільші трагедії та героїзм війни. Отже, наш підрозділ вибив звідти росіян і дві доби тримав цю позицію, допоки не підійшло підкріплення", – розповів Кулеба.

Він додав, що згодом ця група пройшла ще 10 кілометрів з рюкзаками по 35–40 кілограмів ваги по мінних полях. Вони встигли лише коротко перевести дихання та одразу пішли на штурм укріплених російських позицій, вибили ворога звідти та протрималися до підходу основних сил.

Робота 31-го бійця забезпечила наступ на Роботине

"Загалом за 40 днів цей підрозділ провів шість штурмів та дві розвідки. Група з 31-ї людини виконала роботу цілого батальйону, який мав би складатися десь з 400 людей. Втрати склали сім поранених, з яких лише один тяжкий, який наступив на міну. Фактично робота цієї групи зробила можливим наступ цілої бригади на Роботине та його звільнення після тижнів штурмів. Після закріплення на його флангах ми відкриваємо шлях на Токмак і, зрештою, на Мелітополь та кордон з Кримом", – наголосив Кулеба.

Нагадаємо, ми писали, що Сили оборони України продовжують вести наступальну операцію на Запорізькому напрямку.

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни