Втрати росіян: 6 5 9 2 2 0 (+1280)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.52
Готівка
45.90

За принципом децентралізації: Чи зможе уряд доцільно поділити кошти з бюджету на відновлення регіонів

Експерт з економіки зазначив, що відновлення України має відбуватися не лише в контексті контактів із державами, але й з окремими підприємствами
Джерело: UWN YouTube

На етапі розподілу коштів на відновлення українських регіонів після російської військової агресії важливо прислухатися до європейських партнерів та намагатися залучати окремі міжнародні підприємства. Про це в інтерв'ю UWN розповів кандидат економічних наук, головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус. 

Експерт з економіки зауважив, що при розподілі коштів на відновлення важливою складовою будуть рекомендації Європейського Союзу та українських партнерів.

"Однією з таких рекомендацій ще до початку війни, була децентралізація. Наскільки я розумію, відновлення України буде відбуватися у поглибленні політики децентралізації. Це буде означати, що ресурси не будуть йти в Київ, а потім – по принципу "що залишиться", а буде розподілятися між іншими частинами України", – сказав він.

При цьому зазначив, що, безумовно, буде перегляд бюджету щодо того, які регіони більше потребуватимуть внаслідок руйнувань.

"Дуже важливий ще момент, щоб відновлення України відбувалось не лише в контексті контактів з державами, але й з окремими підприємствами. Наприклад, коли РФ розбомбила футбольний стадіон ФК "Десна" у Чернігові, то німецький клуб "Боруссія" (Дортмунд) запропонував його відновити власним коштом. Тобто окремий суб'єкт господарської діяльності хоче відновити український футбольний об'єкт", – наголосив кандидат економічних наук. 

Нагадаємо, збитки економіки України через війну перевищують 700 млрд доларів. У держбюджеті на поточний рік закладено 35,5 млрд гривень для Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Читайте також:
Економічне бронювання запровадять: рішення ухвалено, – Железняк
Українська економіка через війну втратила більше ніж трильйон доларів, – KSE
Перші виплати "Національного кешбеку", підвищення податків та перехід на зимовий час: Що зміниться з 1 жовтня
Україна планує оподатковувати посилки з міжнародних маркетплейсів. Як це вплине на держбюджет