Втрати орків: 4 7 5 3 0 0 (+1040)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.80
EUR
НБУ
42.34
Готівка
42.90

В ООН оцінили вартість відновлення України після війни

Незважаючи на фінансову допомогу з боку міжнародних організацій, за оцінками ООН, економіка України у 2023 році перебуватиме у стагнації
Джерело: відкриті джерела

В Організації Об'єднаних Націй оцінили вартість відновлення української інфраструктури, яка була пошкоджена або зруйнована внаслідок вторгнення Росії в Україну. ООН оцінила необхідну суму у 411 млрд доларів. Про це йдеться у доповіді.

"Економіка України втратила значну частину своїх промислових потужностей та енергетичної інфраструктури через війну і скоротилася на 29,1% у 2022 році. Незважаючи на зовнішню фінансову допомогу, включаючи кредит МВФ і підтримку бюджету з Європейського Союзу і США, економіка, ймовірно, буде стагнувати у 2023. При цьому кошторис витрат на відновлення був збільшений до 411 мільярдів доларів", – йдеться в доповіді.

В Організації Об'єднаних Націй додали, що довгострокові перспективи для України залежатимуть від тривалості та інтенсивності війни, а також здатності країни фінансувати відновлення інфраструктури.

Новини за темою: Україна не зможе найближчим часом використати кошти, призначені на швидку відбудову: В Мінфіні назвали причину

Відбудова України коштуватиме щонайменше пів трильйона євро, – Світовий банк

А от повоєнна відбудова України, за прогнозами Світового банку, коштуватиме близько 500–600 млрд євро.

Такі цифри виданню навела віцепрезидент Світового банку Анна Б’єрде, яка наголосила, що рівень необхідних коштів зріс з 350 млрд євро на початку червня 2022 року до 500–600 млрд євро на сьогодні.

"Раніше ми опублікували цифру, яка була розрахована спільно з Європейською комісією та українським урядом. Скільки потрібно грошей, щоб відбудувати Україну, а також привести її до європейських стандартів, наприклад у плані енергоефективності? Станом на початок червня це було близько 350 млрд євро", – зазначила Б'єрде.

На її думку, для відновлення України потрібен обґрунтований стратегічний план на кшталт плану Маршалла, і це має бути "поєднання державних і приватних грошей".

Б’єрде також звернула особливу увагу на катастрофічні наслідки російської війни проти України у гуманітарній сфері.

Відзначимо, що лише збитки медичної системи України, спричинені російською агресією, Світовий банк та Всесвітня організація охорони здоров’я оцінюють у 26 млрд доларів. Разом з тим в Україні вже відзначили, що після закінчення війни країна не зможе відбудувати деякі населені пункти, оскільки росіяни зруйнували їх вщент

 
Читайте також:
Керівників ТЦК, причетних до мобілізації "заброньованих", будуть карати, а зменшити черги в ТЦК допоможе лише цифровізація: Федієнко про мобілізацію в Україні
Нідерланди планують постачати F-16 Україні з осені
Путін прагне захопити Харків і Київ: Чи почне Росія наступ?
Угорщина не видаватиме Україні військовозобов’язаних біженців, – віцепрем’єр-міністр Шем’єн