Київська міська рада не підтримала петицію про встановлення валідаторів у маршрутках для оплати проїзду. Про це стало відомо з відповіді КМДА на прохання.
"Виконавчий орган Київської міської ради веде перемовини з перевізниками приватної форми власності, що обслуговують автобусні маршрути, щодо необхідності приєднання до автоматизованої системи оплати проїзду (АСОП)", – йдеться у відповіді мера Києва Віталія Кличка.
Водночас, як додали в міськраді, питання впровадження та забезпечення можливості безготівкової оплати проїзду в маршрутних таксі можливе винятково за умови приєднання перевізників до АСОП.
А також відповідності транспортного обладнання до технічних вимог.
У Києві змінюється спосіб оплати проїзду в транспорті
У столиці з 4 жовтня змінилася система списування грошей при оплаті за проїзд банківською карткою у громадському транспорті. Тепер під час оплати проїзду банківською карткою об’єднуються кожні два платежі.
Нововведення торкнулися як мешканців столиці, так і гостей Києва.
Тепер під час оплати проїзду банківською карткою кожні два платежі об'єднуються. Тобто, якщо ви оплачуєте проїзд коштами з пластикової банківської картки, Apple Pay або Google Pay, оплата списується за кожні дві поїздки протягом дня. Якщо оплатити проїзд банківською карткою лише один раз, тоді оплата спишеться в кінці дня – після 21:00.
При оплаті проїзду банківською карткою вам необхідно буде сказати контролеру останні чотири цифри номера картки. Якщо ви оплатили проїзд через Apple або Google Pay, – назвіть чотири останні цифри віртуального рахунку в Wallet.
Втім, варто враховувати, що банківською карткою можна заплатити лише за одного пасажира. Тому, якщо ви подорожуєте з близькими, скористайтеся пластиковою транспортною картою або QR-квитками.