Втрати росіян: 6 3 7 0 1 0 (+1130)
USD
НБУ
41.41
Готівка
41.70
EUR
НБУ
46.12
Готівка
46.55

В Україні можна буде побачити полярне сяйво: Коли та чому

Причина: потужні геомагнітні шторми, які триватимуть з 30 липня по 1 серпня
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Найближчими днями українці зможуть побачити полярне сяйво. Про це пише Space.

Причина: потужні геомагнітні шторми, які триватимуть з 30 липня по 1 серпня.

Крім нашої країни таке явище можна побачити в середніх широтах близько 50°, а саме у Франції, Бельгії, Чехії, Німеччині, Польщі, Казахстані, КНР, Канаді та США.

Зазначається, що особливість майбутньої бурі полягає в тому, що під час неї поєднаються кілька викидів корональної маси.

Один із таких викидів вже був 29 липня. Він виник на особливо активній області Сонця AR3764 і викликав відключення радіо на більшій частині освітленої сонцем сторони Землі.

Ці перші два "удари" об’єдналися і "розчистили" шлях наступним викидам корональної маси, які очікувано досягнуть Землі найближчими днями. Вони матимуть електрично заряджені атоми – іони – які при зустрічі з магнітосферою Землі можуть викликати геомагнітні бурі. Під час таких штормів іони взаємодіють із газами в атмосфері Землі, вивільняючи енергію у вигляді світла, відому як північне сяйво.

Попереднє полярне сяйво в Україні

Нагадаємо, в ніч проти 3 травня у небі України спостерігали північне сяйво. Хоча таке незвичне атмосферне явище зазвичай спостерігається раз на декілька років. Проте українці споглядали таке ще і у ніч з 5 на 6 листопада 2023 року, як і багатьох країнах Північної півкулі Землі.

Тоді була потужна геомагнітна буря, пов'язана з викидом корональної маси у бік Землі, що стався на Сонці. До цього подібне явище бачили в Україні в листопаді 2021 року.

Читайте також:
На підконтрольних Україні територіях перебуває до 30 млн громадян
Майже 80% українців не переїхали б до США чи ЄС, навіть якби отримали громадянство, – опитування
Українці, які постраждали через війну, зможуть розраховувати на компенсацію із заморожених активів РФ
У підвалах Торецька досі проживають близько трьох тисяч людей