Спецпризначенці Головного управління розвідки тричі намагалися провести висадку на лівий берег Дніпра для того, щоб створити плацдарм для звільнення Енергодара та Запорізької АЕС. Про це розповів керівник ГУР Кирило Буданов, повідомляє NV.
Деталі спецоперацій
За його словами, у серпні 2022 року бійці ГУР вперше спробували створити умови для звільнення Енергодара. Для цього вони перетнули Каховське водосховище, яке тоді ще не було знищене окупантами, неподалік від міста.
Тож спецпризначенці висадилися біля Енергодара, однак не змогли закріпитися на зайнятих позиціях. Тоді їм, за словами учасників цієї спецоперації, не вистачило артилерійської підтримки. Відтак українці були вимушені відступити.
У ГУР наголосили, що до цього розвідка ще не мала досвіду для проведення таких операцій.
Пізніше бійці ще два рази намагалися висадитися на лівому березі Дніпра. Останнього разу у спецоперації брали участь кілька сотень людей.
"Але як ГУР від висадки до висадки набирався досвіду, так і росіяни в цьому районі ставали дедалі більш підготовленими. І в момент третьої десантної операції вони підвели до самого берега важку військову техніку, включно з танками", – йдеться у публікації.
Чому спецоперації були невдалими
На думку Буданова, успіху трьох операцій завадили як управлінські, так і виконавчі недоліки. Однак певної цілі все ж було досягнуто: окупанти так і не наважилися під'єднати ЗАЕС до своєї енергосистеми. Хоча планували зробити це ще з літа минулого року.
"Також енергодарська операція відіграла ще одну роль: вона дала практичні навички для всіх – від командного складу до бійців – як діяти на воді. Цей досвід дуже добре зараз застосовується і використовується. Наприклад, під час висадки у Криму", – зазначив голова української розвідки.