Польща допускає запровадження односторонньої заборони на імпорт українського зерна, у разі необхідності після 15 вересня, поінформував міністр сільського господарства країни Роберт Телус.
Як пише Farmer, Телус визнав, що польський уряд хоче, щоб питання українського зерна "було врегульовано полюбовно в Європейському Союзі, щоб не було необхідності ламати двері".
"Але якщо необхідно запровадити односторонні заборони, ми їх запровадимо, бо нас цікавлять інтереси аграріїв, але інтереси споживачів також є надважливими, і на цю тему не ведеться дискусія. Я розмовляв із цього приводу з багатьма міністрами з Європейського Союзу. Я бачу розуміння, що треба будувати коаліцію (країн, які забороняють імпорт українського зерна, – ред.). Я переконаний, що Румунія входить до коаліції", – додав він.
Телус також повідомив, що наступного тижня матиме зустріч із представниками Словаччини, щоб визначити, "в якому напрямку ми рухатимемося".
У той самий час він додав, що здійснюватиметься транзит зерна через Польщу.
"Ми ведемо діалог з Україною, а також з Литвою і Латвією, щоб використовувати їхні порти. Якщо ми говоримо про продовольчу безпеку Польщі, продовольчу безпеку Європи, то зерно має текти в Європу і має текти за межі Європи. Допоможемо в дорозі", – сказав він.
Заборона Польщі
Нагадаємо, Польща з 15 квітня заборонила перевезення української сільгосппродукції по своїй території. А з 19 квітня була введена повна заборона на експорт української агропродукції. Таким чином Польща стала першою країною ЄС, що заборонила імпорт з України зерна та інших продуктів харчування. Уряд країни планував закупити зерно у сховищах польських фермерів з доплатою та зберегти субсидії для аграріїв.
Голова правлячої консервативної партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський наголошував, що Польща залишається союзником і другом України. Однак країна зараз повинна зробити все можливе, щоб уникнути кризи у польському селі.
А от в ЄС вже пригрозили Польщі введенням штрафних санкцій, якщо та продовжить заборону на експорт українського зерна.