В Міністерстві освіти і науки України видали наказ про те, що писати назву Росії потрібно з великої літери. Мова іде про документ, який стосується навчання українських дітей, які зараз перебувають за кордоном. Він вже є на офіційному сайті Міносвіти.
Пояснення цьому документу дав міністр освіти і науки України
на своїй сторінці у Facebook."Що таке росія і хто такі росіяни мені добре відомо з досвіду моєї сімʼї, власного досвіду та досвіду моїх побратимів. Буквально з нуля. Правопис “рф” з великої літери – помилка, але вимога нормопроєктування. Без такого виправлення Мінʼюст не зареєстрував би наш наказ, що визначає особливості навчання українських школярів, які нині перебувають за кордоном", - зауважив Лісовий.
Відповідний наказ під номером 1060 міністр підписав 31 серпня 2023 року.
"Внести до наказу Міністерства освіти і науки України від 21 серпня 2023 року №1022 "Про забезпечення навчання учнів, які виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації і здобувають освіту в закладах освіти країни перебування та України" такі зміни: у заголовку, підпунктах 1, 2 пункту 1 слова "російської федерації" замінити словами "Російської Федерації", – йдеться у документі.
Наказ набирає чинності одразу після його офіційного опублікування, йдеться в документі.
Тим часом під дописом Лісового ведуться активні обговорення нового документа. Користувачка Ярина Бицька запитала у міністра, чи можна, щоб діти в Україні писали назву країни-агресорки з малої букви. Міністр освіти відповів, що "тільки за".
Як писали раніше?
З початку російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року українські ЗМІ та державні структури практикують написання "путін", "москва", "кремль" "росія" та "російська федерація" з маленької літери на знак зневаги.
Українські мовознавці також пояснювали, чому "росія" цілком доречно писати з малої букви. Так, приміром, автор шкільних підручників, доцент Київського університету імені Б. Грінченка Олександр Авраменко, який також є розробником численних тестів до ЗНО з української мови розповів, що це більше не вважається орфографічною помилкою.