Втрати росіян: 6 9 4 9 5 0 (+1310)
USD
НБУ
41.28
Готівка
41.55
EUR
НБУ
44.64
Готівка
45.20

До реєстру олігархів не внесли ще жодної людини, – Данілов

Венеційська комісія прийняла рішення рекомендувати Україні відтермінувати імплементацію закону про олігархів через війну

Верховна Рада України

Джерело: Офіс Президента
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що на сьогодні жодна людина ще не внесена в реєстр олігархів. Про це він повідомив в інтерв’ю "Українській правді".

"Венеційська комісія – звичайно, установа поважна, але треба розуміти, що кожна країна проходить певні часи свого становлення і в певні часи треба ухвалювати ті чи інші рішення. І якщо те, що записано в нашому законі про олігархів, комусь не подобається, майте на увазі, що це питання було на той час питанням національної безпеки", – сказав Данілов, відповідаючи на запитання, чи погоджується він з висновками Венеційської комісії, що закон про олігархів "має потенціал використання у політичних цілях".

За його словами, одразу після ухвалення цього закону "дуже багато людей почали дивитися, в який спосіб зробити так, щоб не потрапити під його дію". Так, зазначив він, окремі категорії осіб позбулися певних монополій на деякі процеси.

Новини за темою: В Україні запустили перший реєстр активів російських олігархів

"У нас сьогодні жодна людина ще не внесена в реєстр олігархів. Річ у тому, що внесення тих чи інших осіб (в реєстр олігархів, – УП) – відповідальна річ. Вони мають відповідати тим критеріям, які прописані в законі. І так сталося, що у нас на слуху саме два, три, чотири, п'ять прізвищ. А насправді все набагато було складніше", – заявив секретар РНБО.

Раніше

На початку червня 2023 року міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що Венеційська комісія прийняла рішення рекомендувати Україні відтермінувати імплементацію закону про олігархів через війну.

У листопаді 2021 року президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Документ забезпечує правові рамки для відокремлення великого бізнесу від політичної боротьби та для обмеження деструктивного впливу привілейованих (олігархічних) інтересів на економічне життя України. Також встановлює критерії для визначення олігархів та вимоги до прозорості контактів політичних діячів і посадових осіб з олігархами або їхніми представниками.

Читайте також:
Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про угоду зі слідством
Оголошений в міжнародний розшук нардеп Дмитрук сьогодні голосував онлайн на засіданні правоохоронного комітету
Верховна Рада обмежує використання Telegram
Шість компаній, які контролював російський олігарх Горіловський, націоналізують