USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Реалізація закону про мобілізацію дозволить проводити ротації, а згодом – і демобілізації

Депутати обговорюють створення нових підрозділів, щоб провести ротацію
Військовий квиток
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Новий закон про мобілізацію дозволить запровадити нові механізми ротації та розглянути демобілізацію у середньостроковій перспективі. Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.

Як зазначили у парламенті, сьогодні, 18 червня, комітет з питань національної безпеки оборони та розвідки провів нараду з представниками Генштабу та Міноборони. Одне з ключових питань – підготовка законопроєкту про демобілізацію.

Також на нараді обговорили перші результати закону про мобілізацію. Представники Генштабу наголосили, що документ дуже позитивно вплинув на перебіг мобілізації.

"Намітилася стала тенденція до того, щоб незабаром вийти на такі показники укомплектованості чи створення військових підрозділів, які дозволять ввести бажані механізми ротації, а в середньостроковій перспективі – розглядати можливість демобілізації", – наводять у парламенті слова представників Генштабу.

Що цьому передувало

Спочатку норма про демобілізацію військовослужбовців була присутня у законопроєкті про мобілізацію, який внесли до Ради цієї зими. У документі пропонували проводити демобілізацію військових після 36 місяців служби за рішенням Ставки верховного головнокомандувача. У такому вигляді документ пройшов перше читання. Але перед другим читанням пункт про демобілізацію прибрали із документа.

Водночас у Верховній Раді зареєстровано два альтернативні законопроєкти про запровадження "економічного бронювання" від мобілізації. У законопроєкті №11331-1 пропонується, щоб бронюванню підлягали військовозобов'язані, які працюють на підприємствах, де середньомісячна зарплата становить не менше 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня (це 36 тисяч 336 гривень на сьогодні) і де немає боргів по сплаті зарплати та податків. Друга модель, викладена у законопроєкті №11331-2, передбачає можливість бронювання найманих працівників та фізичних осіб-підприємців.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування