USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

ЄСПЛ визнав законним обмеження навчання російською в Латвії

Рішення суду стосується змін у латвійському законодавстві, в якому зросла частка предметів, що мають викладатися латиською мовою
ЄСПЛ
Джерело: відкриті джерела

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) не вважає дискримінацією російськомовної меншини рішення Латвії збільшити частку навчання в школах державною мовою. Про це йдеться в рішенні суду.

Зазначимо, що справа стосується змін до латвійського законодавства від 2018 року, згідно з якими зросла частка предметів, які мають викладатися в державних школах латиською мовою, а використання російської мови скоротилося.

Позов проти Латвії подали батьки дітей, які відносять себе до російськомовної меншини. Вони послалися на ст. 2 Протоколу 1 Європейської конвенції з прав людини (право на освіту), окремо і в поєднанні зі статтею 14 ЄКПЛ (захист від дискримінації).

ЄСПЛ дійшов висновку, що ці законодавчі зміни не є порушенням Конвенції.

Суд пояснив, що закріплене статтею 2 Протоколу 1 право на освіту не передбачає право на освіту конкретною мовою, а гарантує право на освіту однією з офіційних мов цієї держави. Оскільки латиська мова в Латвії є єдиною державною мовою, заявники не могли скаржитися за цим пунктом щодо скорочення частки навчання російською мовою.

До того ж заявники не надали конкретних аргументів про те, чому ці зміни мали б негативні наслідки для їхньої можливості здобувати освіту. Отже, позов у цій частині визнали неприйнятним.

Також суд вирішив, що учні з російськомовних і латиських сімей у школах після реформи опинилися у відносно рівних умовах.

"Оспорювана різниця у ставленні відповідала законним цілям, була пропорційною і не являла собою дискримінації за мовною ознакою", – йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Читайте також:
Болгарія закриває кордон для автівок з російськими номерами Болгарія закриває кордон для автівок з російськими номерами
"Вагнер" знову може стати серйозною загрозою для України, – ISW
Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії
Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині