USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

ЄС значно відстає від плану з передачі боєприпасів Україні, – Bloomberg

Євросоюз обіцяв передати Україні мільйон боєприпасів протягом року
снаряди
Джерело: Reuters

Європейський Союз відстає від свого плану передати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними джерел видання, зараз європейці передали українській армії лише 30%.

ЄС пообіцяв передати Україні артилерійські боєприпаси протягом 12 місяців спочатку за допомогою наявних запасів, а потім через контракти про спільні закупівлі та збільшення промислових потужностей.

Водночас, як зазначає видання, минуло вже більш ніж половина цього часу, проте план виконано лише на 30% і, виходячи з обсягу контрактів, підписаних на сьогодні, він ризикує не досягти своєї мети.

За словами обізнаних джерел, кілька держав – членів Євросоюзу приватно звернулися до відділу зовнішньої політики блоку з проханням продовжити цей термін.

Також і США, покликані збільшити власне виробництво приблизно до 1 мільйона снарядів на рік у 2024 році, закликали ЄС активізувати свої зусилля.

При цьому Bloomberg зазначає, що конфлікт в Ізраїлі створює додаткові ризики для постачання зброї в Україну.

"Хоча загальні вимоги Ізраїлю та України щодо боєприпасів не дуже збігаються, навіть відведення невеликої кількості 155-мм артилерійських снарядів від Києва, якщо вони знадобляться Ізраїлю, має значення, коли їхня кількість настільки обмежена", – пише видання.

Крім того, з моменту проголошення ініціативи Європейського Союзу зросла ціна на снаряди, тому виділених на неї коштів може виявитися замало.

Нагадаємо, Європейське оборонне агентство (EDA) підписало вісім контрактів з європейською промисловістю на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для України.

Читайте також:
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу
Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP