USD
НБУ
41.22
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.52
Готівка
45.90
Втрати росіян: 6 5 9 2 2 0 (+1280)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.52
Готівка
45.90

Ядерні держави витратили 91,4 млрд доларів на модернізацію свого арсеналу у 2023 році

Цифри свідчать про збільшення глобальних витрат на ядерну зброю на 10,7 мільярда доларів у 2023 році порівняно з 2022 роком
міжконтинентальна ядерна ракета РФ
Міжконтинентальна ядерна ракета РФ "Ярс"
Джерело: wikipedia

Дев'ять ядерних держав світу продовжують модернізувати свою ядерну зброю. У 2023 році вони витратили на свої арсенали загалом 91,4 мільярда доларів, повідомляє AP.

Як зазначає Міжнародна кампанія за ліквідацію ядерної зброї (ICAN) зі штаб-квартирою у Женеві, цифри свідчать про збільшення глобальних витрат на ядерну зброю на 10,7 мільярда доларів у 2023 році порівняно з 2022 роком. Причому 80% цього збільшення припадає на Сполучені Штати Америки. Частка США в загальних витратах склала 51,5 мільярда доларів, що більше ніж у всіх інших ядерних країн разом узятих.

"За останні п'ять років спостерігається помітна тенденція до зростання кількості грошей, виділених на розробку цієї найбільш негуманної та руйнівної зброї", – сказала координаторка з питань політики та досліджень в ICAN Алісія Сандерс-Закре.

Наступним за обсягом таких витрат є Китай – 11,8 мільярда доларів, а Росія посідає третє місце з 8,3 мільярда доларів.

Стан високої боєготовності

Згідно з оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI, – ред.), близько 2100 розгорнутих боєголовок на балістичних ракетах перебувають у стані високої бойової готовності, і майже всі вони належать Росії або Сполученим Штатам. Проте вважається, що Китай також вперше привів певну кількість боєголовок у стан підвищеної бойової готовності.

За даними SIPRI, Росія і США разом володіють майже 90% всієї ядерної зброї. Їхні розміри військових запасів, схоже, залишалися відносно стабільними у 2023 році. Втім, за оцінками, Росія розгорнула приблизно на 36 боєголовок більше оперативних сил, ніж у січні 2023 року, додали в SIPRI.

"Ми не бачили, щоб ядерна зброя відігравала таку важливу роль у міжнародних відносинах з часів холодної війни", – сказав директор програми Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру з питань зброї масового знищення Вілфред Ван.

Особливо потужно зросла кількість ядерної зброї у РФ та Китаї. За оцінками експертів, розміри військових запасів ядерної зброї Росії та США, на які загалом припадає майже 90% світового ядерного арсеналу, залишилися відносно стабільними у 2023 році. Проте в Росії, за підрахунками SIPRI, на початок 2024 року розгорнули приблизно на 36 боєголовок більше, ніж роком раніше.

Читайте також:
В ЄС засудили ядерні загрози Путіна В ЄС засудили ядерні загрози Путіна
Путін намагається захистити свої Путін намагається захистити свої "червоні лінії", бо ядерні залякування вже не діють
Супутники зафіксували місце базування нової ядерної бомби РФ Супутники зафіксували місце базування нової ядерної бомби РФ "Буревісник", – ЗМІ
Розширення арсеналу та ідея Розширення арсеналу та ідея "не застосовувати першими": Що варто знати про ядерку Китаю