USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Викривач хабаря вперше в історії отримав винагороду у 13,3 млн гривень

Ще станом на 2021 рік статус викривача підтверджено щодо 86 осіб
гроші
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вперше в історії України вирішив заплатити громадянину як викривачу корупції частину нагороди, яка обраховується від суми викритого корупційного діяння. Про це у Facebook повідомив Євген Шевченко, який був викривачем у справі про рекордний хабар.

Зазначимо, що ще станом на 2021 рік статус викривача підтверджено щодо 86 осіб. У липні в НАЗК повідомляли, що викривачі корупції в Україні досі не отримали належні ним 10% відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину.

Євген Шевченко уточнив, що ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості і ухвалив останній обвинувальний вирок у справі рекордного хабаря – Микола Ільяшенко отримав п'ять років (умовно). Засуджений визнав провину і зобовʼязався відшкодувати 50 мільйонів гривень, які будуть скеровані на закупівлю дронів для ЗСУ у рамках фонду United24.

"Таким чином, з урахуванням попередніх вироків та сум, що були конфісковані державою або сплачені іншими засудженими в рамках цієї справи, розмір загального економічного ефекту сягнув одного мільярду гривень і всі ці гроші вже скеровані на потреби Сил оборони!" – йдеться в повідомленні.

Також колегія суддів у складі Віктора Маслова, Ігоря Строгого та Лесі Федорак ухвалила рішення про те, що роль викривача в даному кримінальному провадженні є вирішальною і, відповідно до ст. 53-7 Закону України "Про запобігання корупції", надала мені право на отримання винагороди у сумі 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину. Щоправда, чинне законодавство дещо обмежує максимальний розмір винагороди, й, окрім того, фіксує її не у валюті хабаря (розмір якого становив п’ять мільйонів доларів США), а у гривні. Враховуючи, що викриття злочину відбулась три роки тому і курс за цей час суттєво просів, то у підсумку я маю отримати не 500 тисяч доларів США, "лише" 350 тисяч доларів (13,3 мільйона гривень), що, звісно, теж дуже непогано)," – написав Шевченко.

Він також наголосив, що 12 червня 2020 року під час арешту фігурантів справи був вилучений ще один мільйон доларів – шостий – який Ільяшенко планував залишити собі як оплату послуг за посередництво. Даний епізод було кваліфіковано як шахрайство і з цього мільйона викривач додаткові 100 тисяч доларів не отримав, оскільки законом винагорода передбачена лише за корупційні злочини, а шахрайство до їх переліку не входить.

Читайте також:
Можна судити: У США дозволили притягти Трампа до відповідальності за штурм Капітолію Можна судити: У США дозволили притягти Трампа до відповідальності за штурм Капітолію
Ексберкутівцю Лободі дали чотири роки умовно, – рішення суду Ексберкутівцю Лободі дали чотири роки умовно, – рішення суду
Порошенко остаточно програв суд Зеленському через так звані Порошенко остаточно програв суд Зеленському через так звані "плівки Медведчука"
ВАКС взяв під варту нардепа Лабазюка ВАКС взяв під варту нардепа Лабазюка